{{ctrl.notification}}

معرفی مناطق دیدنی اصفهان

اصفهان در میان پرجمعیت‌ ترین شهرهای ایران (پس از تهران و مشهد) رتبه سوم را دارد و جزء کلان شهرهای ایران است. تعداد زیادی از مناطق دیدنی اصفهان و مناطق گردشگری اصفهان در آثار ملی ثبت شده است. از لحاظ گردشگری اصفهان پس از مشهد و از جنبه اقتصادی پس از تهران رتبه دوم را در کشور دارا است. اصفهان قدیم ، در دوره صفویه که دوران طلایی و اقتدار ایران به شمار می رود، پایتخت ایران بوده است و از شکوه خاصی برخوردار بود. تعداد بالای هتل های اصفهان  و مراکز اقامتی گواه بر این امر می باشد که تعداد گردشگران زیادی هر ساله به اصفهان سفر می کنند. درباره اصفهان همین بس که به نصف جهان معروف است .

معرفی مناطق دیدنی اصفهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان با تمام ویژگی‌های منحصربه‌ فردی که دارد، بی‌شک یکی از مهم‌ترین مناطق دیدنی اصفهان است. از جمله مناطق گردشگری اصفهان میدان نقش جهان بوده که در اصفهان قدیم این میدان با نام «میدان شاه» شناخته می‌شد که پس از انقلاب نام آن به «میدان امام» تغییر کرد. میدان امام، فضایی مستطیلی با 560 متر طول و 160 متر عرض است که ساخت آن و بناهای اطراف آن سال‌ها طول کشید تا به نمایی که حالا می‌بینیم برسد. درباره اصفهان همین بس که میدان امام، دومین میدان بزرگ جهان است که به عنوان جاذبه های اصفهان شهرت جهانی دارد.

میدان نقش جهان

نقش جهان که قدمت آن به دوران صفویه می‌رسد، در گذشته محلی برای برگزاری جشن‌ها و بازی چوگان بود، در سال 1313 در فهرست آثار ملی ایران جای گرفت و در سال 111 جزو اولین آثار ایرانی بود که در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. شما با تهیه بلیط هواپیما چارتر اصفهان می توانید از همه این مناطق دیدنی اصفهان بازدید کنید. در این میدان قرار گرفته است.

میدان نقش جهان

آنچه شما در نگاه اول در میدان نقش جهان می‌بینید، یک زمین وسیع بی‌نهایت سرسبز و پرجنب‌ وجوش است که با حوض بزرگ پرآب و فوار‌ه‌هایی که یه آسمان می رود، برای گردشگران و مردم بومی اصفهان دلبری می‌کند. صدای چرخ درشکه‌ها که با اسب دور میدان می چرخند با صدای فواره به گوش می‌رسد این دقیقا تصویری از اصفهان قدیم است.

اطراف میدان نقش جهان بازارها و حجره‌ های قدیمی است که اکثرا مغازه‌های سوغاتی‌ فروشی یا کافه و رستوران قدیمی هستند. برای دیدن این مناظر کافی است بلیط هواپیما اصفهان بگیرید تا از دیدن زیبایی های بی نظیراصفهان بی نصیب نمانید .

پل خواجوی اصفهان

همه این مطلب را می‌دانیم که پل محل گذر است، اما پل خواجو یکی از مناطق گردشگری اصفهان است که بیشتر، محلی برای توقف است تا گذر!

پل خواجوی اصفهان به دستور شاه عباس دوم در دوران صفوی روی زاینده‌رود ساخته شده است. هرکسی که درباره اصفهان تحقیق می کند می داند که این پل، یک بنای عادی نیست ؛ بخشی ازاین پل به عنوان محلی برای اقامت شاه ساخته شده بود و هم‌ زمان مانند سد، امکان تنظیم جریان آب را در زمان گذشته داشت.

با تهیه بلیط هواپیما لحظه آخری اصفهان می توانید از این زیبایی های کم نظیر بهره مند شوید .

پل خواجو

پل خواجو یا سی و سه پل ، پلی با 133 متر طول، 12 متر عرض و 5/7 متر معبر است که نام‌های مختلفی دارد. اما علت اصلی نام‌گذاری، این است که در محله خواجو قرار گرفته. در معماری پل خواجوی اصفهان اصل تقارن و تناسب به گونه‌ای رعایت شده که آن را به یکی از مناطق گردشگری اصفهان تبدیل کرده است.

پل خواجو

قدم زدن روی پل خواجو هنگام غروب آفتاب یا در شب که چراغانی می‌شود تجربه آرامش‌ بخشی است که فقط باید در اصفهان تجربه کنید. فضای شاعرانه و زیبای این پل در غروب ، درون‌ مایه اشعار برخی از شاعران ایرانی از جمله صائب تبریزی بوده است .

بازار قیصریه اصفهان

بازار قیصریه اصفهان به همراه سردر قیصریه از دیرباز شهرت دارند. بازار قیصریه اصفهان، یکی از قدیمی‌ ترین مناطق دیدنی اصفهان است که بین سال‌های 1011 تا 1029، در دوران صفوی و در ضلع شمالی میدان نقش جهان ساخته شده است. نام دیگر بازار قیصریه اصفهان، بازار سلطانی است که در گذشته به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین و مجلل‌ترین بازارهای ایران و خاورمیانه به شمار می آمده و یادآور اصفهان قدیم است .

پیشنهاد ما به شما این است که از بلیط چارتری لحظه آخری اصفهان استفاده کنید و از دیدن این زیبایی ها لذت ببرید.

بازار قیصریه

این بازار سرپوشیده از سردر قیصریه شروع می‌شود، از بازار چیت‌ سازها می‌گذرد و به بازار دارالشفا ختم می‌شود .

بسیاری از جهانگردان از جمله ناصرخسرو و شاردن، در طول تاریخ در سفرشان به اصفهان، بازار قیصریه را دیده‌اند و درباره اصفهان و این بنای تاریخی صحبت کرده اند .

با رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری شما می توانید سفر خاطره انگیزی به اصفهان داشته باشید .

کاخ عالی قاپو اصفهان

کاخ عالی قاپو یکی از مناطق دیدنی اصفهان است که نباید ساده از کنارش گذشت. پیشنهاد ما به شما این است قبل از بازدید از این بنای تاریخی حتما مطالعه ی کوتاهی درباره ویژگی‌های این بنای تاریخی داشته باشید، زیرا ممکن است در نگاه اول و بدون اطلاع قبلی جزئیات و شگفتی‌های این بنای تاریخی را نبینید.

کاخ عالی قاپو

کاخ عالی قاپو یک بنای شش طبقه است که 48 متر ارتفاع دارد و طبقات آن با تعدادی راه‌پله مارپیچی به هم راه پیدا می‌کنند. ساختمان آن در دوران صفوی، به دستور شاه عباس اول در ضلع غربی میدان امام ساخته و طی سال‌های بعد در دوران شاه عباس دوم و شاه سلیمان تکمیل شد..

نکته جالب  توجه درباره عالی قاپو این است که تعداد طبقات این بنا از جهت‌های مختلف متفاوت است. یعنی وقتی از روبرو به آن نگاه کنید دو طبقه، وقتی از کنار به آن نگاه می‌کنید سه طبقه و از پشت پنج طبقه می‌بینید، اما در واقعیت کاخ عالی قاپو شش طبقه است .

کاخ عالی قاپو

کاخ عالی قاپو در اصفهان قدیم به قصر دولتخانه شناخته می‌شد، یک ایوان بسیار جذاب  و بزرگ با 18 ستون چوبی دارد که در گذشته محل تماشای مسابقات و مراسم‌های صفویان توسط پادشاهان بود. این مطلب کاملا صحیح است که حالا خبری از مسابقات و مراسم‌های باشکوه در میدان نقش جهان نیست ، اما بازدیدکنندگان کاخ عالی قاپو می‌توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند و از ایوان منظره زیبای میدان نقش جهان را در افق ببینند.

یکی از مناطق دیدنی اصفهان  که حتما گردشگران تور اصفهان باید از آن بازدید کنند همین بنای عظیم است .

از دیگر جزئیات و جذابیت‌های کاخ عالی قاپو، معماری و تزئینات چشم‌نواز و خاص هر طبقه است که با گچ‌ بری‌ها و نقاشی‌های خاص نقاش بزرگ ایرانی، رضا عباسی، به چشم می‌آید. از بین همه طبقات ، یک طبقه است که به راحتی نباید از کنار آن گذشت: اتاق صوت یکی از جذابیت های این بنای تاریخی است .

ساختار این اتاق و گچ‌بری‌ها به گونه‌ای است که صدا به صورت آکوستیک بدون انعکاس در تمام کاخ پخش می‌شده و محلی برای نواختن موسیقی توسط هنرمندان آن دوره بوده است .

بلیط چارتری لحظه آخری اصفهان راه حل خوبی برای علاقه مندان استفاده از زیبایی های اصفهان است  .

سی و سه پل

سی و سه پل از مناطق  گردشگری اصفهان است که در گذشته به عنوان یکی از پل‌های درجه یک جهان به شمار می‌رفته. این پل در قرن یازدهم به فرمان شاه عباس صفوی توسط الله ورد خان بر روی زاینده رود ساخته شد. از نام‌های دیگر سی و سه پل می‌توان به پل الله وردی خان و پل جلفا و... اشاره کرد.

پل سی و سه پل

سی و سه پل با 295 متر طول، 14 متر عرض و 33 دهانه، طولانی‌ترین پل برروی زاینده رود و نماد شاخص شهر اصفهان است که در گذشته محلی برای برگزاری مراسم‌هایی مثل خاج‌شویان، جشن نوروز و یا جشن آب‌پاشان بوده است. درست است که گذر زمان باعث شده این پل تخریب شود اما هنوز هم در زیبایی بی نظیر است و همه کسانی که درباره اصفهان تحقیق می کنند جذابیت زیادی برخوردار است.

اگر شما هم بلیط هواپیما اصفهان تهیه کنید می توانید ،از سی و سه پل بازدید کنید و از چشم انداز زاینده رود لذت ببرید. البته که سی و سه پل در طول شب هم با آن نورپردازی جذاب، حرفی برای گفتن به همه دارد.

کاخ چهلستون

کاخ چهلستون در دوران حکومت صفویه به فرمان شاه عباس اول ساخته شد و در دوران شاه عباس دوم تکمیل گردید. باغی به ابعاد 225 متر در 275 متر که در میان آن یک عمارت و استخر بزرگ ساخته شده است. در میان مناطق دیدنی اصفهان کاخ چهلستون به خاطر معماری ایرانی و فرنگی، باغ ایرانی سرسبز و زیبایش مورد توجه گردشگران تور اصفهان قرار گرفته و علاوه بر اینکه نام آن در لیست آثار ملی ثبت شده، در میراث جهانی یونسکو هم جای گرفته.

کاخ چهلستون اصفهان فقط 20 ستون چوبی دارد. علت این نام‌ گذاری، انعکاس نمای بیرونی عمارت در آب استخر این باغ است که باعث شده تعداد ستون‌ها دوبرابر دیده شود. انعکاس کوشک در طول روز و شب در آب، تجربه‌ای است که نباید از دست بدهید و ما به شما پیشنهاد میکنیم بلیط هواپیما به مقصد اصفهان تهیه کنید و از این زیبایی ها بی نصیب نمانید.

کاخ چهلستون

مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله از مناطق دیدنی اصفهان است که از نظر معماری اهمیت خیلی زیادی دارد. این مسجد در قرن 11 هجری، به فرمان شاه عباس اول در دوران صفوی ساخته شد که ساختن آن 18 سال به طول انجامید. حاصل 18 سال تلاش در ساخت‌ وساز، مسجدی خاص با گنبدی جذاب و محرابی خیره‌ کننده بود که توسط معمار نامدار ایرانی، محمدرضا اصفهانی طراحی شده بود.

مسجد شیخ لطف الله

از گنبد آبی رنگ مسجد شیخ لطف الله هرچقدر تعریف کنیم کم است. این گنبد از مناطق گردشگری اصفهان است که وقتی پا به میدان نقش جهان می‌گذارید، در نگاه اول با عظمت و زیبایی‌اش خودنمایی می‌کند.

اما این تازه نمای بیرون مسجد است و شما هنوز وارد مسجد نشده‌اید. این زیبایی ها بعد از عبور از در چوبی بزرگ مسجد دو چندان می‌شود. دالان ورودی مسجد را که رد کنید، به نور خواهید رسید. نوری که روی کاشی‌های رنگی آبی لاجوردی، سفید و خاکستری می‌رقصد .

مسجد شیخ لطف الله

سقف و تمام دیوارهای مسجد با کاشی‌های معرق و کتیبه‌های خط ثلث به خط هنرمند بزرگ،علیرضای تبریزی عباسی، شاهکاری است که شاید در تمام عمر خود یک بار، آن هم فقط در مسجد شیخ لطف الله ببینید. طراحی مسجد شیخ لطف الله اصفهان به گونه‌ای است که هنوز هم بعد از گذشت این همه سال، شاهکاری در معماری ایرانی- اسلامی به شمار می‌رود ومسجد شیخ لطف الله دارای دو ویژگی منحصربه‌ فرد است که آن را از بقیه مسجدها متمایز می‌کند.

اول اینکه این مسجد بر خلاف تمام مسجدها، مناره ندارد. یعنی اگر از دور به گنبد نگاه کنیم، در آسمان آبی می‌درخشد. البته که این گنبد آنقدر زیبا و بی نظیر است که یک تنه، بدون نیاز به مناره، جزو زیباترین گنبدهای جهان به شمار می‌رود. این مسجد جزو دیدنی هایی است که به شما پیشنهاد میکنیم با بلیط هواپیما لحظه آخری از آن بازدید کنید.

دوم اینکه مسجد شیخ لطف الله شبستان ورودی یا صحن حیاط ندارد و مردم از طریق چند پله، مستقیم وارد مسجد می‌شوند .

هر شخصی که درباره اصفهان مقاله می خواند قطعا در مورد این مسجد هم مطالب زیادی خواهد خواند.

مسجد امام

مسجد جامع که به نام‌های مسجد شاه و مسجد امام هم شناخته می‌شود، از دوران حکومت صفویه به فرمان شاه عباس اول ساخته شد. این مسجد یکی از مناطق دیدنی اصفهان است که همراه با میدان نقش جهان در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

مسجد امام

مسجد امام توسط هنرمند معمار، استاد علی اکبر اصفهانی و به نظارت محب علی بیک الله طراحی و ساخته شد. زیبایی چشم‌گیر این مسجد بیشتر به خاطر معماری، کاشی‌کاری و نجاری بی‌نظیری است که در ساخت این بنا به کار رفته. این مسجد نمونه‌ای بی‌همتا از معماری ایرانی- اسلامی است که با نقوش اسلیمی و کتیبه‌هایی که توسط خطاطان بزرگ هم‌چون علیرضا عباسی، محمدرضا امامی، محمدصالح امامی و عبدالباقی تبریزی خوشنویسی شده است.

مسجد امام

از نکات جذابی که بهتر است درباره مسجد امام نکته جالبی که بهتر است آن را بدانید، این است که اگر در مرکز گنبد مسجد بایستید و صحبت کنید، پژواک صدای شما در تمام صحن مسجد شنید می‌شود.

کلیسای وانک

تجربه بازدید از کلیسای وانک اصفهان شبیه دیدن یک کلیسای قدیمی و اصیل در کشور ایتالیا است. کلیسای وانک اصفهان در زمان سلطنت شاه عباس دوم برای استقرار ارامنه اصفهان در محله جلفا ساخته شد. وانک در زبان ارمنی به معنی (صومعه) است.

کلیسای وانک اصفهان از جمله مناطق  دیدنی اصفهان است که می توان با تهیه بلیط هواپیما چارتری لحظه آخری به مقصد اصفهان از آن بازدید کرد.

کلیسا وانک هنوز هم مرکز عبادت و اعمال مذهبی مسیحیان اصفهان است و درهای آن جهت بازدید به روی عموم مسافرین تور اصفهان باز است. کلیسا از چند بخش مختلف از جمله موزه، چاپخانه،کتابخانه و موزه مردم‌شناسی ارامنه تشکیل شده. در موزه‌ها اشیای تاریخی، زیورآلات، منسوجات، تابلوها و نسخ خطی برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است . یکی از جذابیت‌های موزه این کلیسا، تار مویی است که جمله‌ای از تاروت روی آن نوشته شده و با میکروسکوپ خوانده می‌شود.

کلیسای وانک

اکنون که کلیسای وانک را معرفی می‌کنیم نباید از معماری و نقاشی‌های تاریخی آن بی‌توجه بگذریم.یکی از مناطق گردشگری اصفهان که نماینده اصفهان قدیم هم هست همین کلیسا است . کلیسای وانک دو گنبد دارد که به خاطر ترکیب معماری ارمنی- اسلامی، مانند گنبد مساجد کاملا گرد است و همین موضوع تفاوت بارز کلیسای وانک با بقیه کلیساها است. سقف و دیوارهای کلیسا پوشیده از نقاشی‌های تصاویر انجیل با مضامین مسیحی است که در بی‌ نقص‌ترین و بی نظیرترین حالت ممکن با رنگ روغن و طلاکاری شده به تصویر کشیده شده‌اند.

آتشکده اصفهان

آتشکده اصفهان بنای کهن تاریخی است که طبق شواهد مربوط به دوران حکومت ساسانیان است. این بنا بالای کوهی به همین نام ساخته شده و بخش‌های زیادی از آن در گذر زمان تخریب شده است .

آتشکده اصفهان

 آتشکده اصفهان دارای اتاقی خشتی با هشت گوشه است که هر گوشه پنجره‌ای رو به بیرون دارد. موبدان زرتشتی در قدیم ، آتش جاویدان را در این اتاق قرار می‌دادند. ابهت چشم‌گیر بنا از کیلومترها فاصله ، درست بالای کوه آتشکده به چشم گردشگران تور اصفهان می‌آید. با توجه به اینکه مسیری برای بالا رفتن از کوه مشخص نشده، باید مسیر خود را تا بالای کوه پیدا کند و با کمی کوهنوردی به آن برسند.

بسیاری از تاریخ‌ نویسان، نویسندگان، جغرافیانویسان قدیم به این آتشکده که یکی از 7 آتشکده بزرگ و مهم دوره ساسانی است که در کتاب‌های خود اشاره کرده‌اند.

تونل آکواریوم اصفهان

اگر در سفر به شهر اصفهان، از بازدید مناطق  دیدنی تاریخی خسته شدید و نیاز به تنوع داشتید، وقت آن است به تونل آکواریم اصفهان بروید. این آکواریوم یکی از متفاوت‌ ترین مناطق دیدنی اصفهان است که در مساحتی به اندازه 3500 مترمربع در پارک ناژوان اصفهان با مشارکت شرکت اوشن آکواریوم ترکیه در بهمن 97 بهره‌ برداری شد .

آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان دارای 33 آکواریوم به اندازه‌های 5 تا 10 متری است که دارای گونه‌های مختلف ماهیان آب‌های شور و شیرین، ستاره دریایی و انواع آبزیان است که از 5 اقیانوس دنیا جمع‌آوری شده است. دنیای زیر آب که تا قبل از این فقط در فیلم‌ها و برنامه‌های مستند برای ما قابل رویت بود، حالا از نزدیک هم در دسترس است. 6500 نوع موجود زنده، 300 تا 350 گونه ماهی و حتی 6 نوع کوسه در آکواریوم اصفهان وجود دارد که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان در نظر گرفته می‌شوند. اولین تونل آکواریوم ایران به طول 35 متر در آکواریم اصفهان ساخته شده است.

اگر شما هم دوست دارید ساعتی را در زیر آب قرار بگیرید و از این زیبایی ها لذت ببرید به شما پیشنهاد میکنیم بلیط هواپیما لحظه آخری اصفهان بگیرید و به اصفهان سفر کنید.

آکواریوم اصفهان

تونل آکواریم اصفهان بخش‌های مختلفی برای تفریح و سرگرمی گردشگران تور اصفهان دارد، مثلا جایی برای بچه‌ها در نظر گرفته شده که کودکان می‌توانند به بعضی از آبزیان غذا بدهند. در این مجموعه فروشگاه و کافی‌شاپ هم هست و همزمان بخشی برای گرفتن عکس یادگاری ساخته شده است.

باغ پرندگان اصفهان

باغ پرندگان اصفهان از مناطق دیدنی اصفهان است که در پارک ناژوان قرار گرفته است. این باغ در مرداد ماه سال 1375 در مساحتی نزدیک به 55000 متر مربع فعالیت خود را در حاشیه زاینده رود شروع کرد. همین موضوع باعث شده که از نظر فضا، آب‌ وهوا محیط کاملا مناسبی برای پرندگانی باشد که از ایران، استرالیا، چین، تانزانیا و سایر کشورها جمع‌آوری شده‌اند .

باغ پرندگان اصفهان

با توجه به اینکه زیستگاه پرندگان متفاوت است،5 محیط متفاوت در باغ پرندگان اصفهان برای زندگی پرندگان ساخته شده است که از جمله میتوان به برکه، صخره، قفس شیشه‌ای، قفس آهنی و فضای سبز جنگلی اشاره کرد.

باغ پرندگان اصفهان

این باغ محیطی مناسب زندگی انواع پرندگان کمیاب و دور از دسترس است که روزانه میزبان گردشگران تور اصفهان هستند. شما هم اگر به دنیای پرندگان علاقمند هستید این فرصت را از دست ندهید و با گرفتن یک بلیط هواپیما اصفهان از این پارک متفاوت دیدن کنید .

شما همه این مناطق دیدنی اصفهان و بسیاری از مناطق دیگر را می توانید با تهیه بلیط چارتری اصفهان بازدید کنید و از زیبایی های بی نظیر آن لذت ببرید .

date_range یکشنبه 02 خرداد 1400 remove_red_eye 68 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138516996-8
پرواز خارجی
09300091160
05138516996-8
اتوبوس
09300091160
05138516996-8
هتل داخلی
09300091160
05138516996-8
هتل خارجی
09300091160
05138516996-8
تور داخلی
09300091160
05138516996-8
تور خارجی
09300091160
05138516996-8
بیمه مسافرتی
09300091160
05138516996-8
ویزا
09300091160
05138516996-8
ثبت نظر
chat 0