{{ctrl.notification}}

دانستنی های هواپیمایی ها

دانستنی های هواپیمایی ها

وقتی به دوردست ها سفر می کنید، معمولا این هواپیماها هستند که وظیفه بردن شما به این نقاط را انجام می دهند. برای اطلاعات قوانین هواپیما با ما همراه شوید.

خدمه پرواز از جمله خلبان ها و مهماندارها ساعت های طولانی کار می کنند تا ورود شما به مقصد را تضمین نمایند و در نتیجه دانستنیهای جالب در مورد هواپیما را می دانند که شما از آن ها آگاهی ندارید یا شاید هم دلتان نمی خواهد چیزی در آن زمینه ها بدانید. تیک آف هواپیما از زمین تلاش بسیار زیادی می طلبد و خلبان ها چیزهای عجیب و مهم متعددی در مورد هواپیمایی که می رانند، می دانند. از آنجایی که خلبان ها دارای صدها ساعت تجربه پرواز و اطلاعات بروز و دقیق هستند، می توانید به آسانی به آنان اطمینان کنید و مطمئن باشید که سالم به مقصد می رسید. از طرف دیگر، مهمانداران، کارمندان خط مقدم پرواز به شمار می روند و همه روزه با مسافران سر و کار دارند. آن ها چیزی بیشتر از یک پیشخدمت هستند و باعث می شوند همه چیز به نرمی و به درستی مدیریت شود، همه کارها سر وقت انجام گیرند و همه مسافران در کابین سالم به مقصد برسند. اما چیزهای بسیار زیادی وجود دارند که آن ها در موردشان چیزی به شما نمی گویند یا بخاطر دلایل ایمنی و یا بخاطر اینکه دانستن نکات جالب درباره هواپیما ممکن است باعث وحشت و دستپاچگی مسافران  می گردد. آن ها بسیاری از نکات را از مسافران پنهان می کنند تا مطمئن باشند پرواز بدون هیچ مشکلی پیش می رود و چیزهای بسیار زیادی را به شما نمی گویند مگر اینکه خودتان بخواهید در مورد آن ها بدانید. روش دیگر برای رزرو پرواز این است که بلیط هواپیما خارجی ارزان مشهد دبی خود را از طریق آس چارتر  رزرو کنید.

دانستنی های هواپیمایی

نکات جذاب و دیدنی از دانستنی های هواپیمایی ها

1.مقدار کافی سوخت هواپیما

مقدار سوخت کافی هواپیما

پر کردن باک سوخت یک هواپیما بسیار گران تمام می شود و این گونه نیست که آن را مانند باک اتومبیل پر کنند. در حقیقت، تنها به اندازه ای سوخت برای هواپیما در نظر گرفته می شود که مسافران را به مقصد برساند و اینکه اندازه سوخت چقدر باشد به خلبان هواپیما بستگی دارد. طبق گزارش ها، به خلبان ها گفته می شود که برای صرفه جویی در هزینه ها، کمترین مقدار سوخت را در نظر بگیرند؛ بخصوص که سوخت کمتر باعث می شود هواپیما سبک تر باشد. البته در میان دانستنیهای جالب در مورد هواپیما بهتر است بدانید که هواپیماها می توانند مسافت زیادی را بدون سوخت پرواز کنند، پس اگر سوخت هواپیما تمام شد، مطلب نگران کننده ای نیست . بلیط هواپیما تهران دبی ارزان چارتری خود را می توانید در کمتر از 3 دقیقه از آس چارتر تهیه کنید.

 

2. خلبان ها هم چرت می زنند

خلبان ها هم چرت می زنند

گاهی خلبان ها مجبور می شوند 14 ساعت پشت هم به صورت مداوم  پرواز داشته باشند. این یک ساعت کاری بسیار طولانی و خسته کننده است؛ حتی اگر خود هواپیماها بسیاری از کارها را خودشان انجام بدهند و موتور هواپیما روی خلبان خودکار تنظیم شده باشد. براساس گزارش ها و بر طبق اطلاعات عمومی در مورد هواپیما ، خلبان ها در طول پرواز چرت های کوچکی می زنند تا خودشان را  سرحال نگه دارند. اما بهتر است نترسید، زیرا همه هواپیماها دو خلبان دارند، پس زمانی که یکی از آن ها در حال چرت زدن است، دیگری کنترل کامل هواپیما را برعهده می گیرد و می تواند در هنگام بروز هر گونه مشکل، خلبان دیگر را بیدار کند. این یک نکته کاملا منطقی است، زیرا با برنامه های بسیار فشرده و سفرهای طولانی که برای خلبان ها در نظر گرفته می شود، آن ها مسلما نیاز به کمی استراحت خواهند داشت. آس چارتر یکی از بهترین مراجع ارائه کننده بلیط چارتر هواپیما خارجی در مشهد می باشد.

 

3. در هنگام فرود چراغهای هواپیما کم نور می شوند

در هنگام فرود چراغهای هواپیما کم نور می شود

در طول بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، چراغ های کابین کم نورتر می شوند. این کار برای القای یک فضای آرامش بخش برای مسافران انجام نمی شود؛ بلکه با هدف امنیت مسافران انجام می گیرد. براساس گزارش ها و بر طبق نکات جالب هواپیما ، چراغ ها کم نور می شوند تا چشمان شما به فضای کم نور عادت کند تا اگر در مواقع اضطراری برق قطع شود، چشمان شما به تاریکی عادت کرده باشد و بتوانید درب های خروج را آسان تر پیدا کنید. اما مهماندارها این نکته از اطلاعات عمومی در مورد هواپیما را به شما نمی گویند، زیرا می خواهند شما اینگونه فکر کنید که با این کار سعی در آرامش بخشیدن به محیط هواپیما و داشتن یک پرواز آرامتر برای شما دارند.

 

4.هواپیماها مورد اصابت صاعقه قرار می گیرند

هواپیماها هم مورد اصابت صاعقه قرار می گیرد

همیشه این ترس در هوای بارانی وجود دارد که برخورد یک صاعقه باعث سقوط هواپیما می شود. اگر از خلبان ها بپرسید به شما می گویند که امکان برخورد صاعقه با هواپیما وجود دارد، اما این بدان معنی نیست که قرار است هواپیما سقوط کند. خلبان ها می گویند که مسافران تنها یک صدای بلند خواهند شنید و یک نور روشن خواهند دید و این تنها چیزی است که از برخورد صاعقه احساس خواهند کرد و می بایست مطمئن باشند که سقوط نخواهند کرد. هواپیماها طوری ساخته شده اند که بتوانند صاعقه ها را تحمل کنند، اما بیشتر اوقات شما از این نکته آگاهی ندارید.

 

5. چاله هوایی باعث سقوط هواپیما نمی شود

یکی از اطلاعات عمومی در مورد هواپیما، چاله هوایی یا توربولانس است. چاله هوایی می تواند باعث تهوع مسافران شود و پرواز را سخت و ترسناک کند ، اما برخلاف چیزی که مردم فکر می کنند، باعث سقوط هواپیما نمی شود. خلبان ها همیشه سعی می کنند با چاله هوایی برخورد نداشته باشند؛ نه به این خاطر که خطرناک است یا ممکن بوده به هواپیما صدمه بزند، بلکه به این دلیل که عبور از آن اصلا لذت بخش نیست. چاله هوایی برای خلبان ها بیشتر از اینکه نگرانی امنیتی داشته باشد، یک چیز ناراحت کننده است که آرامش را بر هم می زند.

 

6. غذای خلبان ها متفاوت است

غذای خلبان ها

 به دلایل امنیتی، غذایی که خلبان ها می خورند باهم متفاوت است. غذای آن ها نه تنها با غذایی که مسافران می خورند تفاوت دارد، بلکه از غذای یکدیگر نیز متفاوت است. باید بدانید که هر دو خلبان و کمک خلبان می بایست دو غذای متفاوت بخورند تا اگر احیانا یکی از آن غذاها باعث مسمومیت یا حال بد یکی شد ،دیگری حال خوبی داشته باشد .این کار باعث می شود حداقل یکی از آن ها به طور کامل سالم باشد و بتواند کنترل هواپیما را به دست بگیرد .البته کیفیت غذایی که آن ها می خورند ،دقیقا مشابه کیفیت غذای مسافران است .

7. فرودهای سخت عمدا انجام می گیرد

بسیاری از افراد از لحظه فرود آمدن هواپیما خوششان نمی آید .آن ها فکر می کنند که اگر هواپیما اشتباه فرود بیاید یا از باند فرودگاه بگذرد چه اتفاقی می افتد و از فرودهای سختی که باعث می شوند آن ها روی صندلی هایشان بالا و پایین بپرند تنفر دارند. اما اگر از خلبان ها بپرسید به شما می گویند که فرود آمدن های سخت به طور عمدی صورت می گیرد. اگر باند فرودگاه لیز باشد، از برف پوشیده شده باشد یا خیلی کوتاه باشد، خلبان ها هواپیما را با شدت بیشتری به آن می کوبند تا اصطکاک بیشتری تولید شود و هواپیما آسان تر توقف کند .این هم یکی از نکاتی است که شاید شما آن را نمی دانید.

 

8.گوشی موبایل تان باعث سقوط هواپیما نمی شود

گوشی موبایل در هواپیما

در طول پرواز، معمولا از شما خواسته می شود گوشی های موبایل خود را خاموش کنید یا آن را در حالت هواپیما قرار دهید که در سیستم های هواپیما خللی وارد نکنند. اما با وجود این هشدار، باید گفت  تاکنون هیچ هواپیمایی تاکنون بخاطر گوشی های موبایل روشن سقوط نکرده، اما بهرحال این گوشی ها مشکلاتی را برای خلبان خلق می کنند. دلیل هم این است که سیگنالی که به گوشی شما می رسد، می تواند سیگنال های هواپیما را مختل سازد و باعث شود خلبان تصور کند که ارتفاع هواپیما از آنچه واقعا باید باشد بیشتر است .این می تواند خطرناک باشد ،اما خوشبختانه باید بدانید که تاکنون هیچ هواپیمایی به این دلیل سقوط نکرده است.

 

9.سلام و خوش آمد گویی معمولی نیست

سلام و خوش آمد گویی در هواپیما

وقتی سوار هواپیما می شوید، معمولا دو مهماندار در کنار درب هواپیما ایستاده اند تا به شما سلام بگویند و بلیط شما را بررسی کنند تا ببینند کدام ردیف و صندلی به شما تعلق دارد و در پیدا کردن آن ها به شما کمک کنند .این وظایف به نظر می رسد که بخشی از شغل آن ها باشد ،اما پیرامون نکات جالب درباره هواپیما باید بدانید که سلام گفتن و خوشامدگویی آن ها به مسافران با این هدف انجام می گیرد که بتوانند به تک تک مسافران در هنگام سوار شدن با دقت نگاه کنند و همه مسافران را بخاطر بسپارند که کدام مسافر ممکن است در طول پرواز مشکل ایجاد کند .آن ها به دنبال نشانه هایی از جمله خودداری از تماس چشمی ،عصبی بودن بیش از اندازه و سایر نشانه هایی هستند که ثابت کند یکی از مسافران می تواند تهدیدی برای پرواز به شمار برود.

 

10.لپ تاپ شما می تواند به کسی آسیب برساند

لپ تاپ در هواپیما

ممکن است وقتی از شما درخواست می شود که در زمان فرود هواپیما، لپ تاپ خود را جمع کنید و گوشه ای بگذارید، به نظرتان احمقانه بیاید، زیرا معمولا لپ تاپ به پشت صندلی جلویی متصل می شود. اما براساس گزارش ها، بسیار پیش می آید که لپ تاپ جمع نشده در زمان فرود هواپیما به یک جسم پرتاب شونده تبدیل شود و به کسی در کابین هواپیما آسیب برساند. اگر سرعتی که لپ تاب شما می تواند با آن پرتاب شود در نظر بگیریم، این دستگاه می تواند واقعا و به طور جدی به کسی آسیب بزند یا با اینکه تصور می کنید آن را محکم در دست گرفته اید از شما دور و به نقطه ای دیگر پرتاب شود.

date_range یکشنبه 17 اسفند 1399 remove_red_eye 941 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
02191301160
پرواز خارجی
09300091160
02191301160
اتوبوس
09300091160
02191301160
تور داخلی
09300091160
02191301160
تور خارجی
09300091160
02191301160
بیمه مسافرتی
09300091160
02191301160
ویزا
09300091160
02191301160
ثبت نظر
chat 0