{{ctrl.notification}}

آشنایی با مناطق دیدنی چابهار

مناطق دیدنی چابهار

 چابهار، دارای زیبایی‌های طبیعی و آب و هوای معتدل است. به محض اینکه پا در این شهر رویایی بگذارید ، جان و دلتان مهمان طبیعت کم نظیر،مردمان مهمان نواز ،  تجربه‌های خاص و جاهای دیدنی چابهار می‌شود . جاذبه‌ های گردشگری چابهار آن قدر خاص هستند که اغراق نکرده‌ایم اگر به چابهار سرزمین عجایب بگوییم اغراق نکرده ایم ؛ سرزمینی که تالابش صورتی و جنگل‌هایش در آب است و از چشمه‌هایش گل جاری می‌شود .

چابهار

مناطق دیدنی چابهار

1. کوههای مینیاتوری یا کوههای مریخی

کوههای مینیاتوری چابهار

با دیدن کوه‌های مینیاتوری بیشتر فکر می‌کنید که در لوکیشن فیلم‌های فضایی مثل سیاره سرخ هستید تا روی زمین و شهر چابهار . کوه‌های مینیاتوری که مریخ را روی زمین آورده‌اند به کوه‌های مریخی هم معروف است . در 40 تا 50 کیلومتری مسیر چابهار به روستای گواتر می‌توان کوه‌های مریخی را دید و از مناظر آنها استفاده کرد. فرسایش این کوه‌های مریخی را آنقدر خاص و متفاوت شکل داده که وقتی وسط حلقه‌ای از کوه‌های مریخی قرار می‌گیرید ، دایناسورها هم می‌توانند از پشت این کوه‌ها به تخیل‌تان راه پیدا کنند .

2. تالاب لیپار

تالاب لیپار چابهار

لیپار تنها تالاب صورتی ایران است و جزو 4 تالاب صورتی جهان است . رنگ این تالاب بخاطر باکتری‌ها و پلانکتون‌هایی است که در دل آن زندگی می‌کنند. زیبایی‌های این تالاب محدود به رنگ خاص آن نیست بلکه وجود پرندگانی مثل فلامینگو ، کشیم ، چنگر ، تیهو ، جیرفتی ، عقاب دشتی ، خوتکا ، دلیجه و طاووسک نبز زیبایی های تالاب را دو چندان کرده‌اند . شما می توانید با تهیه خرید بلیط چارتر هواپیما مشهد چابهار به این شهر زیبا سفر کنید .

3. بزرگترین کوه گل فشان دنیا

کوه گل فشان چابهار

اصولا ما انتظار داریم که از چشمه‌ها آب جاری باشد ، اما در چابهار چشمه‌هایی وجود دارند که از آنها گل جاری می‌شود . وجود گل ‌فشان‌ها روی کره زمین به ایران محدود نمی‌شود اما بزرگترین کوه گل‌ فشان دنیا که ارتفاع آن به 500 متر می‌رسد در چابهار جای دارد .

در فواصل زمانی مختلف گل سرد از چشمه‌ها با صدایی مثل ترکیدن حباب بیرون می‌زند و به این پدیده گل فشان می گویند . در فصل‌های مختلف ممکن است بعضی گل‌فشان‌ها مانند آتش فشانها خاموش و بعضی دیگر فعال شوند. گل‌های سرد این چشمه‌ها خاصیت درمانی دارند و محلی‌ها با این گل‌ها حمام گل می‌گیرند و از خواص درمانی آنها استفاده می کنند . برای دیدن اصلی‌ترین گل ‌فشان‌های چابهار به بندر تنگ در کنارک بروید و از دیدن این پدیده زیبا لذت ببرید .

4. موزه ای زنده از گاندوها

موزه زنده گاندوها

اگر تا حالا تمساح‌ها را فقط در مستندهای حیات وحش دیده‌اید که در آب کمین می‌کنند و منتظرند تا گوره خرها و آهو و گوزن‌هایی که به آب نزدیک شوند تا غذای خودشان بگیرند ، پیشنهاد میکنیم  در این منطقه حفاظت شده تمساح بومی ایران را ببینید . البته اینجا خطری بازدیدکنندگان را تهدید نمی‌کند. در اصل نام این منطقه حفاظت شده باهوکلات بوده که به اسم مهم‌ترین جانداری که در آن زندگی می‌کند یعنی تمساح گاندو تغییر نام پیدا کرده است . تماسح های گاندو در دو رودخانه‌ این منطقه یعنی کاجو و سرباز زندگی می‌کنند .

اگر حیات وحش و عکاسی دوست دارید این منطقه را سعی کنید از دست ندهید . گاندوها تنها جانورانی نیستنید که در این منطقه حفاظت شده می‌بینید ، نمونه ای از حیواناتی که اینجا می توانید ببینید عبارتند از :سنجاب بلوچی ، شغال ، روباه ، سیاهگوش ، خدنگ ، پرندگانی مثل مرغ سقای پا خاکستری ، کاکایی ، عقاب شاهی ، هوبره و … هم در این منطقه زندگی می‌کنند . با خرید بلیط لحظه آخری مشهد چابهار شما می توانبد از این مناطق دیدنی بازدید کنید.

5. جنگل حرا

جنگل حرا چابهار

در چابهار هر جاذبه طبیعی شگفت انگیزتر از دیگری است و خلیج گواتر از زیباترین جاذبه‌های طبیعی چابهار است که گردشگران را مسحور زیبایی های خود می‌کند . بندر گواتر هم مرز با کشور پاکستان  است ، به همین دلیل است که قایقرانان همیشه حواسشان به اینکه نکته هست که وارد مرز پاکستان نشوند .

علاوه بر آب‌های کریستالی دریای عمان در طول روز و سرخی آن در غروب که می‌شود زیباترین عکسها را با خود از چابهار به یادگار برد ، اینجا جنگل‌های حرا هم دارد . اغلب جاذبه‌های طبیعی چابهار به گونه‌ای ساختار شکن هستند و جنگل‌های حرا هم از این قاعده استثنا نیستند . همیشه ما سراغ جنگل‌ها ر ا در خشکی می‌گیریم اما برای دیدن جنگل‌های حرا باید دل به آب بزنید . قایق‌هایی که محلی‌های این منطقه آن را هدایت می‌کنند شما را به دل جنگل‌های حرا خواهند برد . بخاطر وجود جنگل‌های حرا ، خلیج گواتر در حال حاضر یک منطقه محافظت شده است . یکی از زیباترین مکان های دیدنی چابهار همین جنگل های حراست.

زیبایی‌های این بندر تنها به جنگل‌های حرا و پرندگان مهاجر آن محدود نمی‌شود . اگر خونگرمی مردم روستای گواتر نبود شاید شما نمی توانستید از زیبایی‌ها این خلیج بهره کافی را ببرید . مردم این روستا حصیربافی و ماهی گیری می‌کنند ، اما هنر اصلی‌شان مهمان نوازی است . برای دیدن تمام زیبایی‌های خلیج بهتر است روز به اینجا سفر کنید و اگر هم خواستید شب را در این منطقه بگذرانید بوم‌گردی‌هامی توانند تجربه خوبی از زندگی محلی را به شما بدهند .

6. غارهای بان مسیتی

غارهای بان مسیتی چابهار

 غارهای سه گانه ، بان مسیتی در روستای تیس قرار دارند . یکی از این غارهای طبیعی و دو غار دیگر با دست کنده شده است . شکل غار طبیعی نیم‌ دایره است و داخل آن یک آرامگاه وجود دارد . نوشته خاصی روی آرامگاه وجود ندارد که تاریخچه‌ای از آن را به دست بیاوریم . بان مسیتی اسمی است که محلی‌های این منطقه روی این غار گذاشته‌اند ، «بان» به معنی مرد صالح و خداپرست و «مسیتی» به معنی معبد و پرستشگاه است . شما می توانید بهترین قیمت های بلیط هواپیما لحظه آخری را از سایت آس چارتر بیابید .

7. مسجد جامع دزک

مسجد جامع دزک چابهار

مسجد جامع دزک یکی از مهمترین بناهای تاریخی شهرستان سراوان است که نام آن در لیست آثار ملی هم ثبت شده است . تاریخ ساخت این مسجد را از روی شیوه معماری آن به دوره صفویه نسبت می‌دهند . این مسجد از خشت و گل ساخته شده و سقف آن هم با تنه درختان خرما ، گز و کنار پوشانده شده است .

مسجد دزک شبستان تابستانی و زمستانی دارد که در هر کدام از این شبستان ها ستون‌های مدور دیده می‌شود و با خشت ساخته شده است. این مسجد در 3 کیلومتری سراوان چابهار است. این مسجد به سبک خراسانی ساخته شده است  و در خراسان مساجد با این سبک زیاد هستند.

8. موزه محلی چابهار

موزه محلی چابهار در ساختمان فرمانداری قدیم که یادگاری است از دوره قاجار ، بر پا شده است. ساختمان موزه دو طبقه دارد که در طبقه اول اشیای تاریخی از دوره‌های تاریخی که در این منطقه کشف شده به نمایش گذاشته شده است . در طبقه اول هم می‌توانید از موزه مردم شناسی و اسناد و کتاب‌های تاریخی را بازدید کنید . اگر شما هم به موزه علاقه دارید حتما با تهیه بلیط چارتری هواپیما تهران چابهار از این موزه  بازدید کنید .

date_range سه شنبه 10 فروردین 1400 remove_red_eye 6199 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
09300091160
پرواز خارجی
09300091160
09300091160
اتوبوس
09300091160
09300091160
تور داخلی
09300091160
09300091160
تور خارجی
09300091160
09300091160
بیمه مسافرتی
09300091160
09300091160
ویزا
09300091160
09300091160
ثبت نظر
chat 0