{{ctrl.notification}}

آشنایی با ایرلاین ماهان

معرفی ایرلاین ماهان

ایرلاین ماهان که با نام ماهان ایر نیز شناخته می‌شود، یکی از بزرگترین و بهترین شرکت‌های خصوصی است .

اگر شما نیز قصد خرید بلیط هواپیما از ماهان ایر یا سایر شرکت‌های هواپیمایی را دارید ،می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز آس چارتر، بلیط هواپیما ارزان  لحظه آخری به مقصد مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت یافته و خرید نمایید .

معرفی ایرلاین ماهان

هواپیمایی ماهان

ایرلاین ماهان تهران در ابتدا کار خود را با پروازهای داخلی آغاز کرد و با توسعه ناوگان هوایی خود موفق شد برنامه پروازهای مسافربری و باری را در داخل و خارج از کشور هر  روز  توسعه دهد. ایرلاین ماهان مشهد یکی از شرکت‌هایی است که رشد چشمگیری در عرصه هواپیمایی کشور داشته و در رده ایرلاین‌های ایمن خاورمیانه قرار می گیرد. هواپیمایی ماهان شرکنی خصوصی است که آشیانه آن شهر کرمان است. بزرگترین ناوگان هوایی ایران است. اولین پرواز های هواپیمایی ماهان در مسیر تهران به کرمان انجام شد.

تاریخچه هواپیمایی ماهان ایر

ایرلاین ماهان در سال ۱۳۷۱ و با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، به عنوان شرکتی خصوصی تاسیس شد و یک سال پس از آن یعنی  در سال ۱۳۷۲، فعالیتش را آغاز کرد. اولین عملیات پروازی در ایرلاین ماهان با دو فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ و دو فروند ایلوشین ۷۶ باری انجام شد. پروازهای داخلی ماهان در آن سال‌ها، محدود به مسیرهای کرمان و مشهد بود و پروازهای خارجی ارزان ماهان هم به مسیر مشهد به دمشق محدود میشد.

سیر صعودی پیشرفت ایرلاین ماهان با خرید سه فروند ایرباس A300B4 در سال ۱۳۷۸ و عضویت در انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در سال ۱۳۷۹ آغاز شد. همچنین، پروازهای ماهان در سال ۱۳۸۰ هواپیماهای ایرباس A310 را با هدف افزایش توان خود برای انجام پروازهای دوربرد به ناوگان هوایی خود افزود.

هواپیمایی ماهان

البته روند نوسازی و تجهیز ناوگان ایرلاین ماهان به این موارد محدود نشده و در ادامه روند رو به رشد ایرلاین ماهان در سال ۱۳۸۴ با ورود چهار فروند ایرباس A320 به پروازهای ماهان این شرکت را به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در ایران تبدیل کرد. در واقع، بهره‌ برداری از هواپیمایی مدرن و البته غربی در یک شرکت هواپیمایی خصوصی در کشور، یکی از مهم‌ ترین دلایل تحول یاد شده توسط ایرلاین ماهان بوده است. در حال حاضر ایرلاین  ماهان از تعداد۶۰ فروند هواپیما برای انجام پروازهای خود به ۲۴ مقصد بین‌ المللی در اروپا، خاور دور و خاور میانه شامل شهرهایی همچون :

دوسلدرف ، مونیخ ، میلان ، مسکو ، کیف ،  پاریس ، کپنهاگ ، استانبول ، آنکارا ، شانگهای ، گوانگژو، پکن ، بانکوک ، کوالالامپور، دهلی ، دبی ، آتن ، آلماتی ، ایروان ، بغداد ، نجف ، بیروت ، دمّام ، دمشق، اربیل ، جده ، کابل ، کویت

بهره می‌برد، ضمنا ایرلاین ماهان دارای شبکه هوایی گسترده داخلی به مقصد ۳۲ شهر ایران است.

آدرس دفتر مرکزی ایرلاین ماهان تهران : ابتدا​ی اتوبان کرج، خیابان آزادگان، برج هواپیمایی ماهان

آدرس دفتر ایرلاین ماهان مشهد :  مشهد، بلوار سجاد، چهار راه بزرگمهر، برج پاسارگاد طبقه ششم

ناوگان هواپیمایی ماهان

ناوگان پروازهای ماهان، در حال حاضر از ۵۶ فروند هواپیمای مسافربری و باری تشکیل شده است و روزانه به شهرهای زیادی پرواز دارد. ایرلاین ماهان به تعداد زیادی از شهرهای داخلی و خارجی پرواز دارد.

 

کلاس های پروازی

کلاس‌های پروازی ایرلاین ماهان اعم از داخلی یا خارجی دارای دو گروه مجزا (تجاری و معمولی) هستند؛ که در  ادامه توضیح مختصری در مورد آنها می دهیم .

هواپیمایی ماهان

پروازهای داخلی ( کلاس تجاری )

بیزینس کلاس های پروازی ایرلاین ماهان دارای فضایی آرام ، دلپذیر و راحت برای استراحت، کار یا مطالعه مسافران است. از جمله امکانات رفاهی این کلاس پروازی می‌توان به سرویس انتخاب غذای ویژه ایرانی و بین المللی و انواع نوشیدنی، فضای کافی بین صندلی‌ها و تلویزیون‌های 42 اینچ نصب شده در کابین هواپیما برای تماشای زنده نشست و برخاست هواپیما و برنامه‌ های متنوع در طول پرواز اشاره کرد.

پروازهای داخلی ( کلاس معمولی )

در کابین هواپیما پروازهای ماهان، فضای صندلی 31 اینچ در مقایسه با بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی دیگر فضای بیشتری را در اختیار مسافران این ایرلاین قرار می‏دهد تا احساس راحتی و آرامش بیشتری را تا انتهای سفر تجربه کنند.

پروازهای خارجی ( کلاس تجاری )

علاوه بر امکانات مشابهی که در بیزنس کلاس پروازهای داخلی به مسافران ارائه می‌شود، موارد دیگری مانند کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی و تحریری، پتو و بالش ضدعفونی وبسته بندی شده و هدایایی برای سرگرمی کودکان نیز در اختیار مسافران پروازهای خارجی  پروازهای ماهان قرار می‌گیرد.

هواپیمایی ماهان

پروازهای خارجی ( کلاس معمولی )

همانند پروازهای داخلی، در پروازهای خارجی نیز در کابین هواپیما فضای صندلی ۳۱ اینچ در مقایسه با بسیاری از شرکت‌ های هواپیمایی دیگر فضای بیشتری را در اختیار مسافر قرار می‌‏دهد تا با وجود طولانی بودن زمان و مسیر پرواز احساس راحتی و آرامش را تا انتهای سفر تجربه کنند .

تلویزیون‌های ۴۲ اینچ نصب شده در کابین هواپیما ضمن اینکه این امکان را به مسافر می‌دهد تا به طور زنده شاهد نشست و برخاست هواپیما باشند؛ همچنین در طول پرواز نیز برنامه‌های متنوعی شامل رویدادهای ورزشی، کلیپ‌های طنز و برنامه‌های آموزشی را به سمع و نظر مسافران ایرلاین ماهان می‌رساند. مسافران عزیز می توانند بلیط هواپیما به کلیه مسیرهای پروازی داخلی و خارجی اعم از بلیط هواپیما چارتر و بلیط هواپیما ارزان سیستمی مانند ایرلاین ماهان  را از سیستم جستجو پرواز آس چارتر تهیه کنند . شما همچنین می توانید بلیط چارتری لحظه آخری با مناسب ترین قیمت از آس چارتر تهیه کنید .

date_range پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400 remove_red_eye 736 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
09300091160
پرواز خارجی
09300091160
09300091160
اتوبوس
09300091160
09300091160
تور داخلی
09300091160
09300091160
تور خارجی
09300091160
09300091160
بیمه مسافرتی
09300091160
09300091160
ویزا
09300091160
09300091160
ثبت نظر
chat 0