{{ctrl.notification}}

تفاوت کلاس های پروازی مختلف

تفاوت کلاس های پروازی مختلف

اگر شما هم بلیط هواپیما گرفته باشید حتما دیده اید که انواع کلاس های پروازی نرخهای متفاوتی دارد. کلاس های پروازی ایران هم مانند دیگر نقاط دنیا دارای قیمتهای متفاوتی می باشد. اگر شما هم دوست دارید با اصطلاحات روی بلیط هواپیما آشنا شوید از شما می خواهیم در این مقاله با آس چارتر همراه باشد .

تفاوت کلاسهای پروازی

کلاس اکونومی

اولین کلاس پروازی از انواع کلاس های پروازی ایران اکونومی است. در کلاس نرخی اکونومی (Economy) یا اقتصادی، ارزان‌ترین شیوه‌ی سفر با هواپیما، قطار و برخی کشتی‌ها است.

امکاناتی که برای مسافران این نوع پرواز در نظر گرفته می‌شود، معمولاً در حد امکانات پایه است و از تعداد محدودی روزنامه، مجله‌ی تبلیغاتی و کارت راهنمای پروازفراترنیست. بعضی خطوط هوایی ارزان مثل ایزی‌جت و رایان‌ایر حتی پذیرایی چندانی هم در پروازهای کمتر  از دو ساعت برای مسافرین این کلاس پروازی صورت نمی گیرد و گاهی مسافران باید بابت غذا و نوشیدنی پول پرداخت کنند.

در بعضی ایرلاین ها برای صندلی‌های کلاس اکونومی ، مانیتور و هدفون هم تعبیه شده که مسافران در تغییر برنامه‌‌های آن حق انتخاب زیادی ندارند؛ اما در بیشتر هواپیماها، برای تمام مسافران بخش اکونومی یک مانیتور بزرگ وجود دارد که برنامه‌ی مشخصی پخش می‌کند.

کلاسی اکونومی در یک هواپیما بیشتر صندلی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

کلاس تجاری

یکی از انواع کلاس های پروازی کلاس تجاری در بلیط هواپیما  (Business class) برای مسافران خود، امکاناتی بهتر و بالاتر از کلاس اکونومی فراهم می‌کند. در آغاز باید بگوییم مقدار بار مجاز مسافران کلاس بیزینس معمولاً بالا‌تر از مسافران کلاس اکونومی است. در فرودگاه نیز، سالن استراحت جداگانه‌ای برای مسافران این کلاس در نظر گرفته می‌شود و ترانسفر آن‌ها از ساختمان داخلی فرودگاه تا پای پله‌های هواپیما هم جداگانه صورت می‌‌گیرد. به طور معمول، صندلی‌های کلاس تجاری در جلوی کلاس اکونومی و در قسمت جلو هواپیما و با فاصله‌ی بیشتری از هم قرار دارند. پذیرایی در این کلاس هوایی ، عموماً با غذای گرم بوده و امکانات رفاهی دیگری مثل حوله‌ ی گرم، مانیتور و هدفون برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی و... هم برای رفاه حال مسافران فراهم است.

در بعضی پروازها، کلاس لوکس فرست‌کلاس ( بهترین و با کیفیت ترین کلاس پروازی ) حذف شده و کلاس بیزینس، باکیفیت‌ ترین کلاس سفر در آن پرواز به شمار می‌رود.

فرست‌کلاس

از انواع کلاس های پروازی و لوکس‌ترین راه سفربا هواپیما ، درقسمت فرست‌کلاس (First Class) است. تعداد صندلی‌های فرست‌کلاس بسیار محدود است و حداکثر بیست صندلی در یک هواپیما به این کلاس اختصاص دارد. فضای اختصاص داده شده به صندلی‌های این بخش بسیار زیاد و صندلی های آن بسیار راحت است و حریم شخصی مسافران در آن به خوبی رعایت شده است. صندلی‌ها، بزرگ و راحت و جا دارند و هر کدام، تلویزیون و وسایل تفریحی الکترونیکی مجزای خودشان دارند. سرویس بهداشتی جداگانه، مهماندارهای باتجربه‌ ترو به نسبت تعداد مسافرین بیشتر، پذیرایی لوکس و گرم هم برای مسافران فرست‌کلاس فراهم است.

علاوه بر این‌ موارد، سوار شدن مسافران در قسمت فرست ‌‌کلاس به هواپیما هم متفاوت است.پذیرش جداگانه و بدون معطلی ، سالن استراحت مجزا و ترانسفر اختصاصی تا هواپیما، از دیگر تسهیلاتی است که در اختیارمسافرین ساکنان لوکس‌ترین بخش هواپیما قرار می‌گیرد.

date_range یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 remove_red_eye 412 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138516996-8
پرواز خارجی
09300091160
05138516996-8
بیمه مسافرتی
09300091160
05138516996-8
ویزا
09300091160
05138516996-8
ثبت نظر
chat 0