{{ctrl.notification}}

اطلاعات ضروری پرواز داخلی

معمولا همه افرادی که برای مسافرت های خود از هواپیما استفاده می نمایند از شرایط و قوانین سفر هوایی مطلع هستند. جهت سفر هوایی در آغاز باید اقدام به خرید بلیط هواپیما از آژانسها یا سایتهای معتبر نمود. مراحل بعدی اقدام به سوار شدن به هواپیما، شرایط پرواز و استقرار در هواپیما، مقررات پرواز و در نهایت حفظ سلامتی در هواپیما می باشد . در این مقاله نکاتی درباره مسافرت های هوایی که مورد نیاز مسافرین محترم می باشد ارائه و ذکر می گردد که از همراهان آس چارتر تقاضا میکنیم تا پایان همراه ما باشند .

پرواز ماهان

اطلاعات ضروری پرواز داخلی

1. نکات مربوط به خرید و صدور بلیط هواپیما

جهت صدور بلیط هواپیما و کارت پرواز و همچنین سوار شدن به هواپیما ارائه کارت شناسایی معتبر مسافرین الزامی است. حتما شماره تلفن تماس خود را برای صدور بلیط در اختیار متصدی باجه فروش  بلیط قرار دهید تا هنگام بروز تغییرات احتمالی، برنامه پرواز به شما اطلاع داده شود.

بلیط هواپیما

2. نکات مربوط به اطلاعات پرواز و مندرجات بلیط

ساعتی که در بلیط درج شده است را به خاطر بسپارید و زمان رسیدن به فرودگاه را محاسبه نمایید تا از پرواز جا نمانید. هیچ پروازی به دلیل عدم حضور مسافر به تأخیر نمی افتد پس حتما حداقل یک ساعت قبل پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید و دقت نمایید مسافرینی که نتوانند در ساعت تعیین شده در فرودگاه حاضر شوند، جای ایشان به دیگری واگذار می شود و بلیط آنها مشمول مقررات مربوط به تأخیر مسافرین می گردد.
ارائه بلیط های مخدوش و یا با مندرجات اشتباه در فرودگاه مشکلاتی را برای آنان به همراه می آورد، لذا توصیه می شود پس از دریافت بلیط کلیه مندرجات آن اعم از نام، تاریخ و ساعت حرکت، مبدأ و مقصد و ... راکنترل نمایند.

3.اشیایی که در هواپیما مجاز به حمل هستید

 اشیایی که مسافران  هواپیما میتوانند به عنوان بار دستی رایگان در داخل هواپیما حمل نمایند به شرح ذیل است:

صندلی چرخدار بیمار، گهواره کوچک دستی و غذای کودک، یک دوربین شکاری و یک دوربین عکاسی، مقدار مناسبی مجله و یا کتاب، یک عدد کیف دستی زنانه، یک چتر و یا عصا، یک پالتو، شال و یا پتو.

کارت پرواز و برچسب بار الصاق شده به جلد بلیط را تا رسیدن به مقصد مورد نظر نگهداری نمایید. به منظور حفظ ایمنی و سلامت پرواز، مسافران نباید تحت هیچگونه شرایطی بسته یا ساک مسافر دیگری را به عنوان بار خود قبول نمایند، زیرا در این صورتی که بار را قبول نمایند ، مسئولیت محتوی بسته ها پس از تحویل با شخصی است که اظهار نموده توشه همراه است.

4. انصراف از پرواز

در صورتی که مسافرین درخواست لغو پرواز و انصراف از سفر خود را داشته باشند، با رعایت مقررات مندرج در بلیط می توانند در ساعت مقرر به دفاتر شرکت مربوطه مراجعه و یا نسبت به کنسلی از طریق سایت رزرو بلیط ، اقدام نمایند.

5. نکات ایمنی در طول پرواز

در طول مدت زمان پرواز به نکات و تذکرات ایمنی که توسط مهمانداران هواپیما بیان می گردد دقت نمایید و تنها در مورد درخواست های بسیار ضروری از مهمانداران کمک بخواهید.
پس از رسیدن به مقصد و هنگام برداشتن بار از روی نوار نقاله، شماره رسید متصل شده به بلیط را با نوار متصل شده روی چمدان مطابقت نمایید تا احیانا به دلیل شباهت، وسایل و بارهای متعلق به دیگران را تحویل نگیرید.

راهنمای پزشکی حمل و نقل هوایی بیماران

مسافرین بیمار به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

گروه اول شامل مسافرانی است که سفر آنها نسبت به بیماری شان تصادفی است و اقدام به سفر با هواپیما می کنند. بیشتر بیماران هم در این گروه قرار دارند که از بابت سفر هوایی مشکلی نخواهند داشت

گروه دوم مسافرانی هستند که در واقع بیماری علت اصلی سفرشان بوده و برای درمان یا مشاوره تخصصی اقدام به سفر می کنند این دسته از بیماران در گروه گردشگران سلامت قرار می گیرند . این گروه از بیماران هر چند تعداد کمی از مسافران را تشکیل می دهند، اما به طور معمول قادر به مراقبت از خود در طول پرواز نبوده و به همراه نیاز دارند.شرایط پرواز هم می تواند بر  روی وضعیت آنها تأثیر نامطلوبی داشته باشد.

به طور کلی بیمارانی که در دسته دوم قرار دارند باید برای انجام مسافرت هوایی خود نیاز به مجوز پزشکی دریافت کنند. در این زمینه واحدهای پزشکی شرکت های هواپیمایی مسئولیت تصمیم گیری و صدور مجوز برای این دسته از بیماران را بر عهده دارد. این واحد صلاحیت تشخیص این موضوع را دارد که بیمار تحت چه شرایط و با چه تسهیلاتی یا محدودیت هایی می تواند اقدام به سفر هوایی کند. این نکته را هم باید افزود که نظر پزشک معالج تنها در حد توصیه قابل توجه بوده و نظر نهایی بر عهده این واحد است.

در مجموع اخذ مجوز برای گروه بیماران زیر الزامی است:

افراد مبتلا به هر نوع بیماری عفونی.

افرادی که شرایط فیزیکی یا رفتاری آنان ممکن است موجبات آزار سایر مسافرین را فراهم کند.

بیمارانی که نوع بیماری آنها ممکن است باعث اختلال در ایمنی یا تأخیر در پرواز شود.

افرادی که به تنهایی قادر به مراقبت از خود نبوده و نیاز به همراه دارند .

افرادی که شرایط پزشکی آنها ممکن است تحت تأثیر پرواز تشدید یا وخیم می شوند.

مسافرینی که نیاز به اخذ مجوز پزشکی ندارند

جانبازان و معلولینی که به خدمات پزشکی خاص نیاز ندارند

افرادی که تحت اعمال جراحی ناباروری قرار گرفته اند، پس از 24 ساعت از عمل

اعمال جراحی سطحی مرتبط با پوست و مو به غیر از جراحی بینی

اعمال جراحی اصلاح دید یا همان جراحی لیزری قرنیه در مسافران کمتر از 40 سال

جراحی بینی بدون نیاز به انسداد مجاری تنفسی و پانسمان داخلی بدون خونریزی

مسافران دارای سوند ادراری که در دو هفته اخیر هیچ گونه جراحی شکمی نداشته اند

سوختگی های سطحی بدون بو و ظاهر نامناسب

هر عمل جراحی پس از دو هفته که در آن فرد حال عمومی مناسب داشته، بتواند روی صندلی نشسته و کمربند خود را ببندد

مسافران زیر 60 سال با ضایعه نخاعی که نیاز به اکسیژن و برانکارد نداشته و می توانند کمربند خود را ببندند

بیماران با آتل بندی و گچ گیری اندام فوقانی (بازو، ساعد، پا و ساق پا) پس از 24 ساعت در پروازهای داخلی و 48 ساعت در پروازهای خارجی بودن هر گونه خونریزی

الزامات پزشکی خانم های باردار

بارداری تک قلویی: مادران باردار تا پایان هفته 36 بارداری نیاز به مجوز پزشک هوایی ندارد. اما ارائه مدرک معتبر پزشکی با مُهر پزشک متخصص زنان و زایمان که حاوی سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد، الزامی می باشد .

بارداری دو قلویی و بالاتر به صورت طبیعی: مادر در انتهای 32 نیاز به کسب مجوز پزشک هوایی ندارد. اما ارائه مدارک معتبر پزشکی با مُهر پزشک متخصص زنان و زایمان که حاوی سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد، الزامی می باشد

بارداری پر خطر: در اینگونه موارد کسب مجوز پزشک هوایی در هر مقطعی از بارداری الزامی است .

موارد ممنوعیت پرواز

 مسافرانی که به دلیل وخامت بیماری احتمال فوت آنها وجود دارد

 مسافرانی که به دلیل بیماری وضعیت ناخوشایندی را برای سایر مسافران ایجاد می کنند

مسافرانی که در هواپیما و فرود اضطراری احتمال وخامت حالشان وجود دارد

حاملگی بعد از هفته 34 بارداری

نوزادان زیر یک هفته از زمان تولد

مسافرانی که قادر به استفاده از صندلی هواپیما در هیچ حالتی نیستند

بیماران عفونی که خطر سرایت بیماری آنها به سایر مسافران وجود دارد

بیماران روانی غیر قابل کنترل که امنیت هواپیما و سایر مسافران را به خطر می اندازند

حقوق مسافر در پروازهای داخلی

 همه مسافران باید به صورت یکسان از خدمات شرکت های هواپیمایی بهره مند شوند. در صورتی که یک شرکت هواپیمایی به رغم داشتن بلیط مورد تأیید و به دلیل محدودیت های شرکت هواپیمایی حمل کننده از پذیرش مسافر امتناع کند، موظف به استرداد وجه و ارائه یک بلیط رایگان مشابه با مسیر و کلاس پروازی به مسافر است. ارایه این بلیط هم باید در اولین فرصت انجام شده باشد و در صورت انتقال مسافر از طریق سایر خطوط هوایی هم هزینه یا مابه التفاوت توسط شرکت هواپیمایی مذکور توسط شرکت هواپیمایی پرداخت شود.

date_range سه شنبه 03 فروردین 1400 remove_red_eye 523 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138516996-8
پرواز خارجی
09300091160
05138516996-8
بیمه مسافرتی
09300091160
05138516996-8
ویزا
09300091160
05138516996-8
ثبت نظر
chat 0