{{ctrl.notification}}

همه چیز در مورد فرودگاه مهرآباد

اگر می خواهید به فرودگاه مهرآباد بروید باید به جنوب غربی تهران رفته و حوالی میدان آزادی در خیابان معراج سراغ فرودگاه را بگیرید. نام فرودگاه مهرآباد از روستایی گرفته شده که در آن محل واقع شده که البته اکنون اثری از این روستا نیست اما نامش با فرودگاه مهرآباد همچنان برقرار مانده است. قبل از اینکه فرودگاه بین المللی امام خمینی شروع به کار کند فرودگاه مهرآباد کلیه پرواز های داخلی و خارجی را تحت پوشش داشت، اما پس از افتتاح فرودگاه امام خمینی چه تغییراتی در مهرآباد صورت گرفت؟! پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه آس چارتر بمانید تا اطلاعات بیشتر را دریافت کنید.

ترمینال های فرودگاه مهرآباد

در گذشته فرودگاه مهرآباد تنها با دو ترمینال تمامی پرواز ها را انجام میداد که امروزه این تعداد به 6 ترمینال رسیده است که ترمینال 4 به پرواز های خروجی و ترمینال 6 به پرواز های ورودی تخصیص داده شده است. اما برای پرواز به مقصد مورد نظر باید به کدام ترمینال مراجعه کرد؟ اگر به استقبال بخواهیم برویم از کجا باید فهمید به کدام ترمینال مراجعه کنیم؟ کافی است اطلاعات پرواز بلیط را چک کنید تا به راحتی ترمینال مورد نظر را بیابید.

اطلاعات مهم فرودگاه مهرآباد

پرواز های ورودی و خروجی فرودگاه مهرآباد در چند ترمینال انجام می شود که هر یک مختص ایرلاین هایی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم (اطلاعات فرودگاه مهرآباد در خرداد 1399):

پرواز های ترمینال 1 فرودگاه مهرآباد

پرواز های خروجی ایرلاین های کیش ایر، زاگرس و وارش در ترمینال 1 انجام می شود.

پرواز های ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد

پرواز های ورودی هواپیمایی های کیش ایر، زاگرس و وارش همچنین ورودی و خروجی پرواز هواپیمایی های ایران ایر، آتا، کارون، ایران ایرتور، قشم ایر و معراج از ترمینال 2 انجام می شود. این ترمینال یکی از پر رفت و آمد ترین و شلوغ ترین ترمینال های فرودگاه مهرآباد به شمار می رود.

پرواز های ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد

اگر برای بدرقه مسافران خود می خواهید بروید و یا مسافر یکی از ایرلاین های ماهان، کاسپین، تابان، اترک، آسمان، پویا، ساها و سپهران هستید باید به سراغ ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد بروید.

ترمینال های فرودگاه مهر آباد در آس چارتر

پرواز های ترمینال 3 و 5 فرودگاه مهرآباد

در صورتی که قصد تشرف به حج تمتع یا عمره را داشته باشید باید به ترمینال 3 و 5 مراجعه کنید، زیرا تنها سفر خارجی که از فرودگاه مهرآباد انجام می شود در این ترمینال صورت می گیرد.

پرواز های ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد

مسافرانی که با ایرلاین های ماهان،کاسپین، آسمان، تابان، اترک، ساها، سپهران و پویا قصد ورود به تهران را دارند در ترمینال 6 فرود خواهند آمد. پس با خاطری آسوده به استقبال میهمانان و عزیزان خود به ترمینال 6 بروید.

اطلاعات مهم در مورد فرودگاه مهر آباد در آس چارتر

در فرودگاه مهرآباد سالانه 13 میلیون مسافر جابجا می شود که این آمار آن را به یکی از پر تردد ترین فرودگاه های داخلی تبدیل کرده است. به طور کلی هواپیمایی های ایران ایر تور، هما، ماهان، کیش ایر، شرکت هواپیمایی نفت، قشم ایر، زاگرس، اترک، تابان، سهند، کاسپین، آتا، سپاهان، معراج و شاهین در فرودگاه مهرآباد فعال هستند.

جهت دسترسی به جزئیات اطلاعات پرواز و خدمات فرودگاه مهرآباد کلیک کنید

پارکینگ فرودگاه مهرآباد

هنگامی که به فرودگاه مهرآباد رسیدید می توانید با توجه به ترمینال مورد نظر، به پارکینگ مربوطه مراجعه کنید. دو پارکینگ طبقاتی یک پارکینگ کوچک در حوالی فرودگاه مهرآباد آماده پذیرش خودرو های شما هستند. در صورتی که قصد دارید به ترمینال های 1 یا 2 بروید می توانید از پارکینگ با ظرفیت 3000 خودرو استفاده کنید. پارکینگ دوم برای مسافران یا همراهانی است که با ترمینال 4 یا 6 بیشتر سر و کار دارند که ظرفیت آن 1200 خودرو است و نسبت به پارکینگ اول به طبع کوچکتر است. و اما پارکینگی با ظرفیت 750 خودرو نیز برای ترمینال 5 و حجاج در نظر گرفته شده است تا بهترین و راحت ترین دسترسی ها فراهم شود.

اطلاعات مهم و خدمات فرودگاه مهر آباد

خدمات و امکانات رفاهی فرودگاه مهرآباد

  • امکانات رفاهی ترمینال 1: در صورتی که وقت کافی داشته باشید یا زودتر از زمان مقرر به فرودگاه برسید قبل از پرواز می توانید از خدمات و امکانات رستوران، کافیشاپ،
  • سالن عمومی، نمازخانه و کتابخاانه ترمینال 1 بهره مند شوید و لحظات خوشی را برای خود بسازید.
  • امکانات و خدمات ترمینال 2: همانطور که گفته شد ترمینال 2 از شلوغ ترین ترمینال های فرودگاه مهرآباد است که تدارک امکانات با کیفیت از قبیل رستوران، کافی شاپ، فروش ساندویچ های سرد و گرم، نمازخانه، سالن عمومی، سالن ترانزیت و غیره امری طبیعی است.
  • امکانات و خدمات رفاهی ترمینال 4: اگر مسافر پرواز های ورودی یا خروجی ترمینال 4 هستید زیاد نگران گرسنگی یا چگونگی رفع خستگی نباشید زیرا ترمینال 4 با ارائه خدمات سالن ترانزیت، بوفه سرد و گرم، ساندویچ، رستوان و کافی شاپ خیالتان را از هر جهت راحت خواهد کرد. حتی اگر پروازی با تاخیر انجام شود مسافران می توانند از امکانات و خدمات جایگاه پذیرایی در زمان انتظار استفاده نمایند که باعث می شود گذر زمان را حس نکنید و آنچه را که شایسته است دریافت کنید و پذیرایی شوید.

امکانات رفاهی فرودگاه مهرآباد

از دیگر امکانات فرودگاه مهرآباد می توان به فروشگاه های آن اشاره کرد. قبل پرواز می توانید از آن ها بازدید کنید، حتما محصولات و تولیدات زیبا و دوست داشتنی خواهید یافت که برای خرید سوغات مناسب هستند. اتاق مادر و کودک، خودپرداز های بانکی، غرفه کتاب و غیره نیز از دیگر خدمات فرودگاه مهرآباد هستند.

دسترسی های فرودگاه مهرآباد

خوشبختانه راه های دسترسی به فرودگاه مهرآباد به وسیله تاکسی، مترو و اتوبوس فراهم شده است. در صورتی که قصد شروع مسافرت از فرودگاه مهرآباد را دارید، بهتر است با توجه به زمان پرواز و سرعت حرکت هر یک از وسایل حمل و نقل عمومی، بهترین زمان(طی مسیر تا فرودگاه) را پیش بینی و اقدام نمایید.از این جهت حتی دو ایستگاه مترو برای فرودگاه فراهم شده تا دسترسی سریع از نقاط مختلف شهر تهران برای مسافران فراهم باشد. همچنین از میدان آزادی کافی است تاکسی خطی بگیرید تا شما را به فرودگاه برسانند. اگر می خواهید دسترسی سریع، بدون ترافیک، امن و ارزان قیمت به فرودگاه داشته باشید می توانید از 4 خط مترو یا خط زرد استفاده کنید. خط کلاهدوز به اکباتان را سوار شوید و در ایستگاه بیمه پیاده شوید از این محل می توانید با توجه به ترمینال مورد نظر، مسیر بعدی را مشخص کنید.

فرودگاه مهر آباد - آس چارتر

همچنین اگر مسافر پرواز های ورودی فرودگاه مهرآباد هستید می توانید از تاکسی های ویژه فرودگاه استفاده کنید که از سالن خروجی باید فیش کرایه تاکسی را تهیه کنید.

قوانین و مقررات فرودگاه مهرآباد

  1. آس چارتر توصیه می کند 1 ساعت قبل پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید، زیرا 20 دقیقه قبل پرواز، ماموران گیت از پذیرش مسافران معذورند.
  2. میزان بار مجاز در تمامی پرواز های داخلی کلاس های اکونومی تا 20 کیلوگرم است و در کلاس های پروازی فرست و تجاری میزان بار مجاز هر مسافر 30 کیلوگرم است. همچنین اگر قصد دارید کیف دستی، کوله پشتی یا باری را با خود به داخل کابین مسافران ببرید این میزان بار نباید از 7 کیلو گرم بیشتر باشد.
  3. خانم های باردار با ارائه گواهی پزشکی می توانند سوار هواپیما شوند.
  4. سیگار کشیدن در همه پرواز های فرودگاه مهرآباد و البته دیگر فرودگاه های کشور غیر مجاز است.
  5. در صورتی که بیماری خاصی دارید، بهتر است مسئولین پرواز را در جریان بگذارید تا در صورت نیاز فوریت های پزشکی و اقدامات لازم به سرعت انجام شود.

اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد در آس چارتر

آس چارت به شما همراهان و مسافران عزیز توصیه می کند در صورتی که قصد سفر دارید بهتر است قبل از هر چیز، شرایط، قوانین، امکانات و خدمات فرودگاه مورد نظر را مطالعه کنید تا با آگاهی و اطلاعات بیشتر از کلیه تجهیزات و امکانات بهره مند شوید. آس چارتر در بخش پشتیبانی و خرید بلیط هواپیما همواره در کنار شما است تا بهترین ها را در شروع سفر خود داشته باشید.

date_range یکشنبه 11 خرداد 1399 remove_red_eye 600 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138516996-8
پرواز خارجی
09300091160
05138516996-8
اتوبوس
09300091160
05138516996-8
هتل داخلی
09300091160
05138516996-8
هتل خارجی
09300091160
05138516996-8
تور داخلی
09300091160
05138516996-8
تور خارجی
09300091160
05138516996-8
بیمه مسافرتی
09300091160
05138516996-8
ویزا
09300091160
05138516996-8
ثبت نظر
chat 0