{{ctrl.notification}}

همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی امام خمینی

فرودگاه بین المللی امام خمینی یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور است که بسیاری از پرواز های بین المللی در آن انجام می شود. فرودگاه امام خمینی در 30 کیلومتر تهران واقع شده است و بیش از 40 ایرلاین داخلی و خارجی همواره در آن فعال می باشند. می توان گفت در هر هفته بیشتر 700 پرواز در این فرودگاه انجام می شود که در واقع آن را به شاهراه اصلی پرواز های بین المللی تبدیل کرده است. با آس چارتر همراه باشید تا فرودگاه بین المللی امام خمینی را بهتر بشناسید.

همه چیز در مورد فرودگاه بین المللی امام خمینی در آس چارتر

فرودگاه بین المللی امام خمینی تنها پرواز های برون مرزی را تحت پوشش قرار می دهد. با این حال می توانید خرید بلیط هواپیما آس چارتر را به تمام مقاصد برون مرزی داشته باشید. در نظر داشته باشید هیچ یک از پرواز داخلی در فرودگاه امام خمینی انجام نمی شود از این رو بهتر است جهت نقل مکان به دیگر شهر های ایران پس از خرید بلیط هواپیما، از فرودگاه بین المللی مهر آباد اقدام به مسافرت نمایند.

ناوگان و هواپیمایی های فعال در فرودگاه بین المللی امام خمینی

هواپیمایی امارات، ایرفرانس، فلای دبی، لوفت هانزا، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاینز، تای ایرویز، پگاسوس، آذربایجان ایرلاینز، آسترین ایرلاینز، ایران ایر، زاگرس، ماهان، کیش ایر، آسمان، کاسپین، قشم ایر، معراج، آتا و تابان از جمله فعال ترین ایرلاین های فرودگام امام خمینی هستند که همه روزه به مقاصد مختلف پرواز های متعدد انجام می دهند. وجود پرواز های خارجی فرودگاه امام خمینی به 300 کشور جهان و حمل بار نیز با حدود 99 هزار تن در سال باعث شده این فرودگاه به مهم ترین فرودگاه بین المللی خاورمیانه تبدیل شود.

ترمینال های فرودگاه امام خمینی

در گذشته تمامی پرواز های ورودی و خروجی این فرودگاه در یک ترمینال انجام می شد که اکنون (بهار 99) یک ترمینال دیگر در حال بهره برداری و ترمینال سوم نیز در دست طراحی و ساخت است.

 • ترمینال سلام: این ترمینال در 28 خرداد 98 با همکاری شهر فرودگاهی امام خمینی و بنیاد مستضعفان به صورت رسمی فعال شد. با افتتاح این ترمینال پیش بینی می شود ظرفیت جابجایی مسافران تا 80 درصد افزایش یابد که در صنعت گردشگری ایران تحولات چشمگیری را پدید خواهد آورد. ساختار هایی در این ترمینال می بینید که آن را از دیگر ترمینال ها متمازن نموده است، معماری ایرانی و اسلامی آن است که می توانید آثار هنری زیادی را در این ترمینال مشاهده کنید.

اماکانت رفاهی و خدمات فرودگاه امام خمینی

 • ترمینال ایران شهر: این ترمینال که ترمینال سوم فرودگاه بین المللی امام خمینی است بعد از اتمام پروژه ترمینال سلام مورد ساخت و طراحی قرار گرفت که طی 5 سال آینده قابل افتتاح است. با بهره برداری از این پروژه 25 میلیون نفر به جابجایی مسافران فرودگاه افزوده خواهد شد.

امکانات و خدمات رفاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی

ممکن است بنا به دلایلی زودتر به فرودگاه برسید یا پرواز دوم شما 1 روز بعد انجام شود از اینرو در فرودگاه بین المللی امام خمینی شرایطی فراهم آمده است تا مسافران بتوانند در امنیت، آسایش و راحتی به سر برند.

خدمات رفاهی فرودگاه امام خمینی

 1. وجود دو هتل بین المللی قطعا برای مسافرانی که فاصله چندین ساعته بین دو پرواز دارند جای خوشحالی خواهد بود تا بدون هیچ خستگی و استرسی ادامه سفر خود را داشته باشند.
 2. وجود سالن استراحت به مسافران امکان استراحت در کوتاه مدت را می دهند که با فراهم آمدن کافیشاپ ها این استراحت، لذت بخش تر و دلپذیر تر خواهد شد. با مراجعه به این سالن ها می توانید تا زمان پرواز، تجدید قوا نمایید و گذر زمان را هم کمتر حس کنید.
 3. استفاده از خدمات سالن تشریفات CIP که می توانید از خود پذیرایی کنید و نوشیدنی و اینترنت رایگان داشته باشید. در صورتی که رزرو خدمات CIP را از قبل داشته اید می تونید از خدماتی همچون ترانسفر از مبدا تا فرودگاه و ترانسفر تا هواپیما و بلعکس داشته باشید. در سالن CIP در کنار همراهانتان می توانید در آرامش کامل باشید و کار های عمومی سوار شدن به هواپیما از زمان تحویل بار و دریافت کارت پرواز را انجام دهید البته دریافت کارت پرواز و تحویل بار بر عهده مسئولان CIP است.
 4. اینترنت رایگان را می توانید در باجه های موجود در فرودگاه داشته باشید.
 5. در صورتی که قصد خرید سوغاتی یا لوازم ضروری را دارید می توانید از کافی نت، فروشگاه های صنایع دستی، سوغاتی های ایرانی، فروشگاه های خشکبار و تنقلات ایرانی و محصولاتی همچون زعفران، خاویار، پسته و غیره استفاده کنید. همچنین دیدن از فروشگاه های عطر و ادکلن، عینک های آفتابی، کیف و کفش چرم، ساعت و دیگر اکسسوری ها خالی از لطف نخواهد بود.
 6. استراحت در سالن های فرودگاه امام خمینی
 7. اگر نیاز به تهیه خوراکی یا وعده غذایی برای خود یا افراد همراه دارید می توانید غذا و نوشیدنی های لازم را از چندین فروشگاه که نوشیدنی های گرم مانند چای، قهوه، انواع کیک و ساندویچ را ارائه می کنند، تهیه کنید. همچنین برای دسترسی به غذاهای ایرانی و بین المللی می توانید به رستوران های فرودگاه امام خمینی مراجعه کنید که طبخ و سرو با کیفیتی را به شما ارائه خواهند نمود.
 8. وجود دو صرافی در فرودگاه امام خمینی که در سالن های پرواز ورودی و پرواز خروجی واقع شده اند امکان چینج پول را به شما خواهند داد.
 9. در نهایت وجود خدمات درمانی و پزشکی اورژانس به صورت شبانه روزی، مشاوره ایرانیان خارج از کشور، رسیدگی به شکایات، فعالسازی تلفن همراه، استفاده از خدمات پرسنل کمکی برای سالمندان کم توان یا ناتوان با هماهنگی قبلی، دفتر اشیاء گمشده، بانک و خدمات بانکی و غیره کمک خواهند کرد تا هیچ کمبودی را در امکانات فرودگاه امام احساس نکنید و بهترین ها را تا زمان حرکت هواپیما داشته باشید.

دسترسی های فرودگاه امام خمینی

برای رسیدن به فرودگاه بین المللی امام خمینی وسایل مختلفی در نظر گرفته شده است که با توجه به شرایط و نیاز می توانید یکی را برگزینید. اما قبل از هر چیز آس چارتر توصیه می کند شرایط ترافیک و مسیر ها را بررسی کنید تا حداقل دو ساعت قبل پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید و به در های بسته نخورید. راه های دسترسی متنوع از جمله مترو، تاکسی و اجاره خودرو فراهم خواهد بود و وجود پارکینگ از جمله دسترسی های مهم فرودگاه امام خمینی به شمار می رود که می توانید با توجه به نیاز از پارکینگ اختصاصی استفاده کنید.

اطلاعات مهم فرودگاه بین المللی امام خمینی

اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی

در صورتی که نیاز دارید تا اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی را به صورت لحظه ای داشته باشید می توانید از طریق لینک موجود لیست پرواز های خروجی و ورودی را در سایت مشاهده کنید. در غیر اینصورت با واحد پشتیبانی و پاسخگویی فرودگاه امام خمینی تماس بگیرید.

امکانات رفاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی

پارکینگ های فرودگاه بین المللی امام خمینی

 • پارکینگ شماره 1 (زیر ترمینال مسافربری) برای بدرقه و استقبال مسافران در نظر گرفته شده است که خودرو مجاز به توقف های کوتاه مدت است.
 • پارکینگ 2 (روبروی گمرک شهر فرودگاهی) با ظرفیت 840 خودرو برای خودرو های توقیفی و یا زمان پیک سفر در نظر گرفته شده است که در فاصله دورتر از ترمینال قرار دارد.
 • پارکینگ شماره 3و 4 (روبروی برج مراقبت پرواز) برای توقف های چند ساعتی یا شبانه روزی تعبیه شده است که 10 هزار خودرو ظرفیت دارد. برای رسیدن به فرودگاه از این پارکینگ اتوبوس های شاتل رایگان فعالیت می کنند.

اطلاعات مهم در مورد فرودگاه امام خمینی

 • پارکینگ شماره 5 (جنب گمرک و بانک ملی) که ظرفیتی با 1200 خودرو دارد برای مراجعین گمرک قابل استفاده است و در صورت لزوم مسافران هم می توانند از آن استفاده کنند. این پارکینگ در محدوده گمرک فرودگاه واقع شده است.

با توجه به هر آنچه در این مقاله از آس چارتر گفته شد می توانید با استفاده از خدمات رفاهی فرودگاه بین المللی امام خمینی بدون دغدغه خاطر سفر خود را شروع کنید. آس چارتر لحظات خوش و خاطره انگیزی را برایتان آرزو مند است.

date_range سه شنبه 06 خرداد 1399 remove_red_eye 126 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138549392
پرواز خارجی
09300091160
05138549392
اتوبوس
09300091160
05138549392
هتل داخلی
09300091160
05138549392
هتل خارجی
09300091160
05138549392
تور داخلی
09300091160
05138549392
تور خارجی
09300091160
05138549392
بیمه مسافرتی
09300091160
05138549392
ویزا
09300091160
05138549392
ثبت نظر
chat 0