{{ctrl.notification}}
فرودگاه های تهران

فرودگاه های تهران

تهران سه فرودگاه بین‌المللی به نام فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی و فرودگاه پیام دارد. که فرودگاه مهرآباد برای پروازهای داخلی استفاده می‌شود، فرودگاه امام خمینی مخصوص پروازهای خارجی و فرودگاه پیام مختص به باربری هوایی‌ست. در این مقاله آس چارتر قصد داریم تا اطلاعات کاملی از آدرس، تلفن، نحوه دسترسی و اطلاعات پرواز فرودگاه‌های تهران را در اختیار شما قرار می دهد.

فرودگاه تهران

یک کلیک تا سفر با سایت آس چارتر

در بین تمامی زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی، فرودگاه از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌هاست چراکه سالانه میلیون‌ها مسافر را جابه‌جا می‌کند. از آن جاییکه فرودگاه‌ها از دروازه‌های اصلی شهرها و کشور‌ها هستند، باید در نوع خود بهترین باشند و بتوانند بهترین خدمات را هم ارائه بدهند. در حقیقت پایتخت هر کشور باید بهترین‌ها را در خود داشته باشد و به همین منظور دو مورد از فرودگاه‌های مهم و اصلی کشورمان در تهران ساخته شده‌اند؛ فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی که نقش مهمی در توسعه و ترویج گردشگری و بازدید گردشگران از جاهای دیدنی تهران برعهده دارند.

آس چارتربهترین مرجع ارئه دهنده بلیط چارتر هواپیما تهران در مشهد می باشد.

زمانی فرودگاه مهرآباد، تنها فرودگاه اصلی برای پروازهای خارجی و داخلی بود. اما امروزه فرودگاه امام خمینی به اصلیی ترین فرودگاه برای پروازهای خارجی تبدیل شده‌ است.

فرودگاه بین المللی تهران

نام فرودگاه‌های تهران

تعداد فرودگاه‌های تهران در حال حاضر سه تاست؛ فرودگاه مسافربری و بین‌المللی مهرآباد، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و فرودگاه پیام. در فرودگاه مهرآباد بیشتر پروازهای داخلی و حج صورت می‌گیرد، فرودگاه امام خمینی مخصوص پروازهای بین‌المللی است و در فرودگاه پیام، حمل‌ونقل بار هوایی و پستی انجام می‌شود. بعد از اسامی فرودگاه‌های تهران، وقت آن رسیده تا به معرفی هریک بپردازیم. اما در ابتدا اجازه بدهید تا از پروازهای فرودگاه‌های تهران برایتان بگوییم.

آس چارتر این امکان را به شما می دهد تا کمتر ازسه دقیقه بلیط هواپیما بم تهران را درسایت به صورت آنلاین دریافت نمایید.

پروازهای فرودگاه‌های تهران

فرودگاه مهرآباد

هر یک از فرودگاه‌های بین‌المللی تهران وظیفه انجام پرواز در مسیرهای مختلفی را برعهده دارند. درست است که هر سه فرودگاه مهرآباد، امام خمینی و پیام جزو فرودگاه‌های بین‌المللی تهران هستند، اما پروازهای یکسانی از مبدا این فرودگاه‌ها انجام نمی‌شود. در ادامه پروازهای فرودگاه‌های تهران را برایتان شرح می‌دهیم.

پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران

مهرآباد به فرودگاه پروازهای داخلی تهران معروف است؛ اگرچه به واسطه سفرهای هوایی حج، این فرودگاه هم در لیست فرودگاه‌های بین‌المللی تهران قرار می‌گیرد. روزانه پروازهای مختلفی به صورت رفت و برگشت از به فرودگاه مهرآباد تهران انجام می‌شود. پرترددترین مسیرهای پروازی داخلی که به فرودگاه مهرآباد تهران انجام می‌شوند عبارتند از: پرواز قشم به تهران-  پرواز عسلویه به تهران- پرواز اصفهان به تهران- پرواز بندرعباس به تهران- پرواز تبریز به تهران- پروازشیراز به تهران- پرواز کیش به تهران- پرواز مشهد به تهران و ده‌ها مسیر پروازی دیگر.

رزرو بلیط لحظه آخری تهران در سایت اس چارتر میسر می باشد.

فرودگاه تهران

پروازهای فرودگاه امام خمینی تهران

فرودگاه امام خمینی، مهمترین، معروف‌ترین و پرترافیک ترین فرودگاه در لیست فرودگاه‌های بین‌المللی تهران است و روزانه پروازهای بسیاری به مقصدهای متعددی در جهان از این فرودگاه انجام می‌شود. پرواز های ورودی فرودگاه امام، پرواز هایی هستند که روزانه از کشورهای مختلف در تهران به زمین می‌نشینند و پروازهای خروجی، پروازهایی هستند که روزانه تهران را به مقصد کشورهای مختلف ترک می‌کنند.

در بین پروازهای ورودی پرواز استانبول به تهران- پروازنجف به تهران- پرواز بغدادبه تهران- پرواز آنکارا به تهران- پرواز دبی به تهران- پرواز کوالالامپوربه تهران از پرترددترین مسیرهای پروازی است که روزانه از فرودگاه امام انجام می‌شود. همچنین در لیست پروازهای خروجی از فرودگاه امام خمینی، پرواز تهران به نجف، پرواز تهران بغداد و پرواز تهران استانبول جزو مسیرهای پرتردد پروازی محسوب می‌شود.

فرودگاه تهران

پروازهای فرودگاه پیام تهران

هدف اصلی از ایجاد فرودگاه پیام ارائه خدمات باربری به همه نقاط کشور و مناطق مختلف در دنیاست. فرودگاه پیام حتی این قابلیت را دارد که در موارد اضطراری جایگزین فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی شود. همچنین فرودگاه پیام، مرکزی برای تعمیرات هواپیماها و هلی‌کوپترهاست و در کنار همه این‌ها، فرودگاه پیام بزرگترین مرکز خدمات آموزشی هواپیمایی در ایران است.

پروازهای فرودگاه پیام با هدف حمل‌ونقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه‌ای و صادرات انجام می‌شود و به مقصدهای خاصی در داخل و خارج از کشور خدمات می‌دهد.شما می توانید بلیط هواپیما زابل تهران خود را درسایت آس چارتردریافت نمایید وسپس سفرکنید.

فرودگاه تهران

فرودگاه مهرآباد تهران

مهرآباد یا حسین‌آباد روستایی در زمان قاجار بود، مکانی که امروزه فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران در آن قرار گرفته‌ و ملک آن متعلق به حاجی میرزا آغاسی صدراعظم محمدشاه قاجار بوده است. با گذشت زمان این منطقه به عنوان مهریه به عصمت‌الدوله بخشیده و نام مهرآباد نیز برای آن انتخاب شد. سال 1296 همزمان با اواخر جنگ جهانی دوم، اولین‌ باری بود که تهرانیها پرواز شیئی ناشناس به نام هواپیما را در آسمانشان مشاهده کردند. از آن جایی‌ که در آن زمان خبری از برج‌های بلند و ساختمان‌های غول‌پیکر در تهران نبود، این هواپیما به خوبی از همه جای شهر قابل مشاهده بود. یک هواپیمای روسی به همراه یک خلبان روس تبار بر فراز آسمان تهران پرواز می‌کرد. قطعات این هواپیما به صورت مجزا وارد ایران شده بود و پس از مونتاژ آن برای اولین‌ بار بر فراز تهران به پرواز درآمد.

بعد از این ماجرا و در ادامه افزایش استفاده از هواپیما در جنگ جهانی دوم، صنعت هواپیمایی در سرتاسر جهان پیشرفت چشم ‌گیری داشت و به تبع آن ایران نیز از این ماجرا نباید بی‌بهره می‌ماند. بنابراین در سال 1317 فرودگاه بین‌المللی مهرآباد امروزی تاسیس شد. تاسیس باشگاه خلبانی و وارد کردن 20 فروند هواپیما نیز درهمین سال انجام شد. جالب است بدانید که در آن سال‌ها فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، بزرگ‌ ترین فرودگاه خاورمیانه بود. شما می توانید با خرید بلیط چارترهواپیما گچساران تهران ا زسایت آس چارتر ازتخفیفات ویژه ای برخوردارشوید.

برج مراقبت فرودگاه مهرآباد

برج مراقبت فرودگاه مهرآباد

در حال حاضر فرودگاه مهرآباد تهران که بزرگ‌ ترین فرودگاه ایران برای پروازهای داخلی است یکی از شلوغ ‌ترین و پر رفت‌ وآمد ترین فرودگاه‌های کشور است. این فرودگاه که بیشتر برای پروازهای داخلی شناخته می‌شود، در سال بیش از 13 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. برج مراقبت فرودگاه مهرآباد، ساختمانی 10 طبقه است که در حدود 30 متر ارتفاع دارد و در ساخت آن از گرانیت و شیشه استفاده شده‌ است.

فرودگاه مهرآباد تهران معروف‌ ترین فرودگاه ایران است که در میان پروازهای داخلی رکوردار بیشترین آمار پرواز است. این فرودگاه در سال 1317 در بخش غربی تهران ساخته شده‌ است و نام خود را از از روستایی به همین نام گرفته‌ است. جنوب غربی پایتخت، نزدیک میدان آزادی درست در خیابان معراج، مکانی است که فرودگاه مهرآباد در آن واقع شده است.

فرودگاه مهرآباد تهران در ابتدا کار خود را با 20 فروند هواپیما آغاز کرد و امروز به نسبت افزایش مقصدهای پروازی و تعداد بالای مسافر، تعداد این هواپیماها که برای شرکت های هواپیمایی مختلف است، افزایش یافته است.

پروازفرودگاه تهران

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در فاصله 30 کیلومتری استان تهران در حوزه اداری و سیاسی شهرستان ری قرار گرفته‌ است و بیش از 14 هزار هکتار مساحت دارد. این فرودگاه که اصلی‌ ترین فرودگاه بین‌المللی کشور است، در جنوب غرب پایتخت واقع شده‌ است. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی دارای باند فرودگاهی بسیار وسیع، پارکینگ‌های با ظرفیت بالا و امکانات بسیاری برای مسافران است. باند فرودگاه امام 4200 متر طول دارد و عرض آن 45 متر است.

 

کدام ایرلاین ها در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی فعالیت دارند؟

فرودگاه مهرآباد

زمانی تمامی پروازهای داخلی و خارجی از فرودگاه مهرآباد تهران انجام می‌شد و مهرآباد تنها فرودگاه پایتخت بود؛ اما با احداث فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تغییری در رویه حمل‌ونقل مسافران پروازی انجام شد. این فرودگاه به منظور انجام پروازهای خارجی ساخته شد و تمامی پروازهای خارجی کشور از این فرودگاه انجام می‌شود.

شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان، کیش ایر، آسمان، زاگرس، کاسپین، قشم ایر، آتا، معراج و تابان در این فرودگاه فعالیت دارند. همچنین شرکت‌های خارجی زیادی از جمله ترکیش ایرلاینز، لوفت هانزا،قطر ایرویز، امارات، تای ایرویز، آسترین ایرلاینز، آذربایجان ایرلاینزو پگاسوس ایرلاینز از ایرلاین‌هایی هستند که روزانه پروازهایی را در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی انجام می‌دهند.

فرودگاه بین‌المللی پیام در فاصله 35 کیلومتری تهران در استان البرز، شهر کرج واقع شده است، اما به دلیل نزدیکی به تهران در لیست فرودگاه‌های بین‌المللی تهران قرار می‌گیرد. این فرودگاه با کد یاتا PYK و کد ایکائو OIIP، در سال 1371 تاسیس شده و در بین فرودگاه‌های کشورمان، وظیفه حمل‌ونقل بار هوایی و پستی و صادارت را بر عهده دارد.

فرودگاه تهران

اطلاعات پرواز فرودگاه های تهران

اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد:

اطلاعات پروازفرودگاه مهرآباد: 199

تلفن فرودگاه مهرآباد: 02161021

آدرس فرودگاه مهرآباد: میدان آزادی، خیابان معراج، فرودگاه مهرآباد

مشاهده لیست پروازهای ورودی و خروجی در سایت فرودگاه مهرآباد:  mehrabad.airport.ir

 

اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی:

تلفن اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی: 096330

تلفن شهر فرودگاهی امام خمینی: 0215100118

تلفن پارکینگ فرودگاه امام خمینی: 02151007199

آدرس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی: تهران، بزرگراه خلیج‌ فارس، کیلومتر 30، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

آدرس سایت فرودگاه امام خمینی برای مشاهده لیست پروازهای ورودی و خروجی:

https://www.ikac.ir

 

اطلاعات پرواز فرودگاه پیام:

تلفن اطلاعات پرواز فرودگام پیام در داخل استان: ۱۹۹

تلفن اطلاعات پرواز فرودگاه پیام خارج از استان البرز: 34990828-۰۲۶

آدرس دفتر تهران فرودگاه پیام: خیابان سهروردی شمالی، خیابان توپچی، پلاک ۳، طبقه زیر همکف - شماره تماس: ۸۸۴۶۸۰۱۸-۰۲۱

تلفن فرودگاه پیام: ۱۵ الی 33266011-021

سایت فرودگاه پیام: payamaviation.ir

فرودگاه تهران

فاصله زمانی فرودگاه امام خمینی تا فرودگاه مهرآباد از 50 دقیقه تا یک ساعت می باشد.که این فاصله را می توانید با تاکسی فرودگاه طی کنید.

date_range یکشنبه 14 آذر 1400 remove_red_eye 870 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
09300091160
پرواز خارجی
09300091160
09300091160
اتوبوس
09300091160
09300091160
تور داخلی
09300091160
09300091160
تور خارجی
09300091160
09300091160
بیمه مسافرتی
09300091160
09300091160
ویزا
09300091160
09300091160
ثبت نظر
chat 0