{{ctrl.notification}}
روش فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول در سفر های خارجی

نحوه فعالسازی رومینگ همراه اول و ایرانسل

اگر شما نیز قصد سفر به خارج از کشور را دارید، پس اطلاع از نحوه فعالسازی رومینگ آن جزو ضروریات خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رومینگ همراه اول و ایرانسل با ما همراه باشید اولین چیزی که فکر شما را به خود مشغول می‌کند چطور تماس برقرار کردن با ایران از خارج کشور است.

اصولا در سفرهای خارجی و در خارج از مرز ایران برای استفاده از سرویس های اپراتورهای داخلی، رومینگ بین المللی تلفن همراه شما می ‌بایست فعال گردد. بسته به شرایط گاهی این فعالسازی به صورت پیش فرض انجام شده است و بعضی وقتها لازم است آن را به صورت دستی فعال کنید برقراری تماس و یا ارسال و دریافت پیامک در کشور خارجی به اعضای خانواده اهمیت بسیار زیادی دارد و شخص می‌تواند از اعضای خانواده و دوستان خود وضعیت خود خبردار کند اما از آن‌جایی که مسافر سیم کارت کشور خارجی را ندارد برقراری این ارتباط ممکن است مقداری دشوارتر یاشد .

در ایران سه اپراتور مطرح همراه اول، ایرانسل و رایتل هر سه خدمات رومینگ تلفن همراه را ارئه می‌دهند که نحوه فعالسازی رومینگ هر اپراتور با دیگری متفاوت است.

در ابتدا به بررسی نحوه فعال سازی رومینگ همراه اول می پردازیم. در ادامه با آس چارتر، ارائه کننده بهترین بلیط ارزان هواپیما چارتری و بلیط هواپیما همراه باشید.

رومینگ سیمکارت

فعالسازی رومینگ همراه اول

آموزش فعالسازی رومینگ همراه اول

رومینگ بین‌الملل همراه اول در حال حاضر با ۲۷۱ اپراتور تلفن همراه در ۱۱۲ کشور قابل استفاده است.

برای بعضی شماره‌ها به محض ورود به کشور دوم سرویس رومینگ همراه اول فعال می‌شود، اما برای بعضی دیگر باید قبل از سفر به دفاتر خدمات تلفن همراه مراجعه کنید و یا با روش های زیر این سرویس را فعال کنید. با استفاده از سامانه آنلاین  رزرو بلیط لحظه آخری هواپیما می توانید آسوده و با خیالی راحت سفر کنید.

روش اول: کد دستوری

با شماره گیری کد #۲۹*۱۰* سرویس رومینگ همراه اول فعال می‌شود. هم چنین با شماره گیری کد دستوری #۶*۱* نیز می‌توانید رومینگ را فعال کنید.

روش دوم: ارسال پیامک

برای فعالسازی رومینگ همراه اول فقط کافی است عدد ۲۹ را به سرشماره ۱۰ پیامک کنید.

رومینگ همراه اول

نکات مهم

سرویس رومینگ برای تمامی سیم کارت‌های دایری قدیم همراه اول، فعال است و نیازی به فعال‌سازی دوباره نیست.

سیم‌کارت‌های دائمی دایری جدید از تاریخ ۳۰ مرداد ۹۲ سرویس رومینگ ندارند و اگر از این نوع سیم‌کارت‌ها دارید، قبل از سفر برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید.

سیم‌کارت‌های دائمی با پیش‌شماره‌ی ۹۱۰ هم سرویس رومینگ ندارند، برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید و با پرداخت حداقل ۲ میلیون ریال سرویس رومینگ خط‌تان را فعال کنید.

 

نحوه استفاده از رومینگ همراه اول

تماس با تلفن همراه

هنگام استفاده از سرویس رومینگ همراه اول، اگر با شماره تلفن همراه تماس می‌گیرید، باید در ابتدای آن کد ۰۰۹۸ را وارد کرده و سپس شماره تلفن همراه را بدون صفر اول آن وارد کنید.

به عنوان مثال اگر شماره مخاطبتان ۰۹۱۵۴۴۴۴۴۴ است، با استفاده از سرویس رومینگ باید ۰۰۹۸۹۱۵۴۴۴۴۴۴ را شماره گیری کنید. آژانس مسافرتی آس چارتر با ارائه بلیط هواپیما ارزان لحظه آخری می تواند گزینه ای مناسب برای سفر های شما باشد.

تماس با شماره تلفن ثابت

اگر می‌خواهید با شماره تلفن ثابت تماس بگیرید، علاوه بر وارد کردن ۰۰۹۸ باید کد شهر مورد نظر را بدون صفر وارد کنید. سپس شماره تلفن را وارد کنید.

به عنوان مثال اگر با تلفن ثابت در استان خراسان تماس بگیرید، با استفاده از سرویس رومینگ باید ۰۰۹۸۵۱۴۴۴۴۴۴۴۴ را شماره گیری کنید. خرید اینترنتی بلیط چارتر هواپیما و خرید بلیط هواپیما خارجی را با آس چارتر تجربه کنید.

 

روش جستجوی شبکه اینترنت رومینگ

در صورتی که شبکه تلفن همراه در کشور میزبان به صورت خودکار پیدا نشد، در تنظیمات گوشی به صورت دستی شبکه تلفن همراه را انتخاب کنید. این تنظیمات برای گوشی های مختلف متفاوت است. چند نمونه را توضیح می‌دهیم:

:Iphone
Menu > Setting > Carriers > Automatic (Off) > Operator name

:Nokia
Menu > Setting > Phone setting > network [select]ion > Manual > Operator name

Samsung
Galaxy Menu > application > setting > wireless and network > mobile Network > Network Operators > Operator name

رومینگ سیمکارت

تعرفه‌های رومینگ بین المللی همراه اول

برای اطلاع از تعرفه‌های رومینگ بین الملل همراه اول سه راه دارید:

تماس با ۹۹۹۰

ارسال پیامکِ «نام یا کد کشور بدون صفر» به ۸۰۷۰

ارسال پیامکِ «R، نام یا کد کشور بدون صفر» به ۹۹۰۰۰۹

مراجعه به سایت همراه اول و وارد کردن کشور مقصد

 

نحوه افزایش اعتبار سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول

روش های مختلفی برای افزایش اعتبار سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول وجود دارد. می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما چارتری را از آس چارتر تهیه کنید، بلیط هواپیما خود را بررسی کرده و سفر خود را با ما تجربه کنید.

 

افزایش اعتبار سیم کارت های اعتباری

وقتی در سفر از سیم‌کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنید، این مزیت را دارد که می‌توانید هزنیه‌های تماس‌تان را با اطلاع از میزان شارژ سیم‌کارت کنترل کنید. همچنین اگر شارژتان تمام شود، باید از فروشگاه ها و نمایندگ های مجاز کارت شارژ تهیه کنید.

رومینگ اعتباری همراه اول در حال حاضر در ۲۸ کشور و از طریق ۴۶ اپراتور قابل استفاده است و در آینده‌ی نزدیک کشورهای بیشتری به آن اضافه خواهند شد. آس چارتر ارائه کننده بلیط چارتری انتخابی مناسب برای سفر شما می باشد.

 

افزایش اعتبار سیم کارت های دائمی

به دفاتر یا نمایندگی های مجاز همراه اول مراجعه کنید.

حرف “B” به ۹۹۰۰۰۹ پیامک کنید. مبلغ بستانکاری را انتخاب کرده و مجدد پیامک کنید. پس از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت، مبلغ را پرداخت کنید.

به سایت همراه اول مراجعه کنیدو این مراحل را به ترتیب طی کنید:

همراه من-> وارد کردن شماره تلفن-> دریافت رمز یکبار مصرف در تلفن همراه-> وارد کردن رمز-> انتخاب صورتحساب من-> افزایش بستانکاری-> انتخاب مبلغ مورد نظر-> انتتخاب درگاه پرداخت-> پرداخت مبلغ

با شماره گیری کد دستوری #۲۳*۱* می‌توانید بستانکاری خود را افزایش دهید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:
شماره گیری کد دستوری #۲۳*۱* -> انتخاب کد مبلغ مورد نظر-> تأیید مبلغ-> ورود شماره کارت

 

نکات مهم راجع به فعالسازی رومینگ همراه اول

روشن کردن گوشی همراه اول و دریافت پیامک در همه‌جای جهان رایگان است.

اگر PIN CODE سیم‌کارت و رمز گوشی‌تان را فعال کنید، در صورت سرقت یا گم شدن تلفن همراه‌تان، امکان سوء استفاده‌های احتمالی بسیار کاهش می‌یابد.

در هنگام استفاده از سرویس رومینگ هزینه‌ی مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه می‌شود. یعنی برای مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه هم هزینه‌ی یک دقیقه مکالمه و برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه، هزینه‌ی دو دقیقه مکالمه محاسبه می‌شود. پس همیشه دقایق مکالمات‌تان را کامل کنید.

بعد از پایان مکالمه مطمئن شوید دکمه‌ی قطع مکالمه را زده‌اید تا عدم قطع ارتباط برایتان هزینه‌ی اضافی به بار نیاورد.

در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث، هزینه‌ی مکالمه برای تماس‌گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه های رومینگ محاسبه می‌شود.

اگر مبلغ مکالمه و کارکرد تلفن همراه‌تان از مبلغ ودیعه‌ی سیم‌کارت بیشتر شود، شرکت همراه اول مجاز است خط شما را قطع کند. اما به دلیل تاخیر در ارسال این اطلاعات، دقیقا” در حد مجاز تعیین‌شده امکان قطع وجود ندارد و مسئولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا قبل از زمان قطع بر عهده مشترک است. همچنین احتمال انتقال بخشی از مبلغ کارکرد تلفن به صورت‌حساب دوره‌ی بعد هم وجود دارد.

در صورت مفقود شدن گوشی بلافاصله مراتب را به یکی از بستگان درجه یک خود در داخل کشور اطلاع دهید تا نسبت به مسدود کردن سیم کارت آن اقدام کند.

با توجه به وصل تلفن همراه پس از ۲۰ روز توسط این شرکت، توصیه می‌شود مالک تلفن همراه نسبت به مراجعه به اداره‌ی مربوطه و اخذ سیم کارت جدید اقدام نمایند.

 

فعالسازی رومینگ ایرانسل

رومینگ ایرانسل برای شما این امکان را فراهم می‌کند که هنگام سفر به خارج از کشور، با همان سیم‌کارت و شماره‌ی خودتان بتوانید با دیگران در تماس باشید. سرویس رومینگ شامل مکالمه، پیام کوتاه و اینترنت همراه gprs می‌شود. در زیر شیوه‌ی فعال‌سازی، شرایط استفاده و نکات مهمی را که بهتر است درباره‌ی رومینگ ایرانسل بدانید، برای داشتن سفری بهتر توضیح می دهیم. با خرید بلیط چارتری از آژانس آس چارتر می توانید به راحتی سفر کنید.

 

رومینگ ایرانسل اعتباری

پیش از فعالسازی رومینگ برای سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل، شما باید ثبت نام سیم‌کارت خود را تکمیل، و مدارک را برای ایرانسل تکمیل کرده باشید(البته اگر تا کنون اقدام به این کار نکرده باشید).

برای فعالسازی رومینگ بین‌الملل ایرانسل شما باید کد زیر را از چپ به راست، روی گوشی خود شماره‌گیری کنید: #۱*۱*۱۳۰*

پیش از سفر مطمئن شوید که گوشی شما شارژ کافی دارد. همان طور که می‌دانید، برای اطلاع از میزان شارِژ سیم‌کارت خود، باید کد زیر را شماره‌گیری کنید: #۱*۱۴۰*

رومینگ سیمکارت

خرید کارت شارژ در کشور مقصد

یکی از راه‌های خرید شارژ ایرانسل در کشورهای دیگر این است که کارت شارژهای موجود در بازار همان کشور که متعلق به شرکت ام.تی.ان است را بخرید و سیم کارت ایرانسل خود را شارژ کنید.

توجه مهم: برای شارژ سیم کارت ایرانسل خود با کارت شارژهای خریداری شده در کشورهای دیگر، کافیست رمز ١٠ رقمی موجود در کارت شارژ را از طریق کد دستوری زیر شماره گیری کنید: *شماره رمز درج شده در کارت شارژ*٢٢٢#

به یاد داشته باشید پس از انجام شارژ، میزان اعتبار در ابتدا بر اساس واحد پول کشوری که کارت شارژ را از آنجا خریداری کرده اید محاسبه شده و سپس به ریال بازگردانده می‌شود. آژانس آس چارتر یکی از بهترین ارائه کننده ها می باشد که با خرید بلیط چارتر از آن می توانید مطمئن سفر کنید.

 

فعالسازی رومینگ ایرانسل دائمی

اگر از سیم‌کارت دائمی ایرانسل استفاده می‌کنید، برای بهره‌مندی از سرویس رومینگ، ابتدا باید صورت‌حساب‌های قبلی خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید. حال، برای فعالسازی رومینگ باید به ترتیب زیر عمل کنید:

برای کسب اطلاع درباره‌ی سرویس رومینگ سیم کارت دائمی خود، با خدمات مشترکین ایرانسل با شماره ٧٠٠ از خط ایرانسل یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید.

مبلغ ٢ میلیون ریال سپرده رومینگ را پرداخت نمایید. این مبلغ پس از بازگشت شما از مسافرت، به شما برگردانده خواهد شد. شما باید این مبلغ را با درج کد شناسه پرداخت خود به شماره حساب ٩۶/۴۴۴۴۴٠ بانک ملت به نام شرکت ایرانسل واریز نمایید. جهت دریافت کد شناسه پرداخت #۱*۱*۱۳۰* را از خط خود شماره گیری نمایید.

مجدداً با خدمات مشترکین ایرانسل با شماره ٧٠٠ از خط ایرانسل یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید و از فعال شدن نهایی سرویس رومینگ اطمینان حاصل نمایید.

 

نحوه فعالسازی رومینگ ایرانسل بصورت دستی برای گوشی های آندروید و ios

نکات کلی درباره‌ی فعالسازی رومینگ

اگر رومینگ ایرانسل را طبق روندی که در بالا برای سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی گفته شد فعال کرده باشید، هنگام ورود به محدود‌ه آنتن‌دهی یکی از کشورهای طرف قرارداد، رومینگ ایرانسل به طور خودکار فعال می‌شود. اگر این اتفاق نیافتاد، یک بار گوشی خود را روشن و خاموش کنید. در هنگام استفاده از سرویس رومینگ، برای تماس یا ارسال پیامک به داخل ایران، باید شماره‌ها را به همراه کد ایران (۰۰۹۸) وارد کنید. مثلا اگر بخواهیم با تلفن ۰۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ تماس بگیریم، آن را به صورت ۰۰۹۸۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ وارد می‌کنیم و اگر بخواهیم با شماره ثابت ۱۲۳۴۵۶۷۸ در تهران تماس بگیریم، آن را به صورت ۰۰۹۸۲۱۱۲۳۴۵۶۷۸ وارد می‌نماییم. زمانی که در خارج از ایران هستید و رومینگ ایرانسل را فعال کرده اید، کسانی که از ایران می‌خواهند با شما تماس بگیرند، لازم نیست تغییری در شماره‌ی شما بدهند و شماره‌ی شما مثل سابق بدون کد کشور نیز قابل دسترسی است.

 

غیرفعال کردن رومینگ ایرانسل

برای غیرفعال کردن رومینگ ایرانسل، کد زیر را از گوشی خود شماره‌گیری کنید: ۲#*۱۱۱۱*

رزرو اینترنتی بلیط هواپیما را با آس چارتر تجربه کنید.

date_range پنجشنبه 27 خرداد 1400 remove_red_eye 11995 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
09300091160
پرواز خارجی
09300091160
09300091160
اتوبوس
09300091160
09300091160
تور داخلی
09300091160
09300091160
تور خارجی
09300091160
09300091160
بیمه مسافرتی
09300091160
09300091160
ویزا
09300091160
09300091160
ثبت نظر
chat 0