{{ctrl.notification}}
راز پنهان مثلث برمودا و اسرار کشته شده ها در آن

راز مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا نقطه‌ای به ‌شدت اسرارآمیز در کره زمین محسوب می‌شود که وقایع و اسرار سر به‌ مهر بسیاری را در خود دفن کرده است. کمتر کسی پیدا می‌شود که نام «مثلث برمودا» را نشنیده باشد. مثلث برمودا منطقه‌ای در میان سه تکه از اقیانوس آتلانتیک شمالی شامل برمودا، فلوریدا و پورتوریکو است. از این مثلث در گذشته با نام «مثلث شیطان» یاد می‌شد. شاید با خودتان بپرسید چرا؟ جواب این است که مثلث برمودا یا مثلث شیطان، به‌نقل و به‌گزارش از منابع متعدد محلی، اجسام مختلف مثل هواپیماها، کشتی‌ها، پهپادها و... را در عجیب‌ترین و بی‌پاسخ‌ترین شکل ممکن می‌بلعد. به‌همین خاطر است که این مثلث را «مثلث شیطان» نام‌گذاری کرده‌اند و از آن به‌عنوان یکی از عجیب‌ترین و مرگبارترین نقاط جهان یاد می‌کنند.

راز مثلث برمودا چیست؟

از دهه پنجاه میلادی تا سال‌‌های اخیر، گزارش‌هایی کوچک و بزرگ پیرامون رفتار اسرارآمیز مثلث برمودا در رسانه‌های خبری منتشر می‌شد. مواردی که خوراک داستان‌های علمی تخیلی بوده‌اند و دستمایه آفرینش فیلم‌های پرتعدادی نیز شده‌اند. حوادثی که همگی، به مواردی مثل گم شدن کشتی‌ها و هواپیماهای مختلف آن هم بدون هیچ‌گونه دلیل و علت منطقی اشاره دارد. تمامی این موارد در کنار هم، مثلث برمودا را به یک افسانه کهن تبدیل کردند. افسانه‌ای که در این مطلب قرار است به آن نگاهی داشته باشیم و جنبه‌های مختلفی از این قصه‌ تاریخی را بررسی کنیم. با استفاده از سامانه آنلاین بلیط چارتری ارزان هواپیما و رزرو هتل آژانس مسافرتی آس چاتر می توانید از اهمیت سفر کردن و تاثیری که بر سلامت روان فرد می گذارد آگاه شوید.

مثلث برمودا

داستان پیدایش مفهوم «مثلث برمودا» و تبدیل شدن آن به یک پازل بزرگ علمی، تخیلی و حتی فرهنگی به سال ۱۹۵۰ میلادی برمی‌گردد. زمانی که یک ژورنالیست با نام ادوارد ون‌وینکل‌جونز تصمیم به انتشار مقاله‌ها و داستان‌هایی گرفت که همگی، به مفقود شدن کشتی‌ها و قایق‌هایی در منطقه «مثلث برمودا» تاکید می‌کردند. این قضیه، انگاشته‌ای با نام «مثلث برمودا» را در اذهان عموم مردم دنیا کاشت تا اینکه در سال ۱۹۷۴ نویسنده‌ای معروف با نام چارلز بلیتز کتابی را با نام «مثلث برمودا» نوشت و در آن از امواج عظیم و سرکش گرفته تا مشاهده موجودات بیگانه و موارد این‌چنینی در مثلث برمودا صحبت کرد تا مثلث برمودا به یک جریان فرهنگی تبدیل شود و انتقال سینه‌به‌سینه قصه‌ آن، از این منطقه یک افسانه‌ بسازد.

 

نجات یافتگان مثلث برمودا

منطقه‌ای که از آن به‌عنوان «مثلث برمودا» یاد می‌شود، یکی از پرترافیک‌ترین بخش‌های دنیا از نظر تردد هوایی و دریایی است. روزانه اشخاص بسیار زیادی از این منطقه عبور می‌کنند و هیچ اتفاقی برایشان رخ نمی‌دهند. سلامتی این افراد را می‌توان به‌عنوان «نجات یافتن‌» آن‌ها از ناحیه مورد بحث به‌حساب آورد؛ اما در ادامه، یک مثال دیگر هم داریم که دوباره داستان «مثلث مرگ‌بار برمودا» را پیش می‌کشد. حقیقت داشتن یا نداشتن این قضیه هنوز اثبات نشده است.

راز مثلث برمودا چیست؟

بروس گرنن در تاریخ چهارم دسامبر سال ۱۹۷۰ همراه با پدر و همکارش برای سفر به منطقه میامی، با هواپیمای خود از جزیره اندروس بلند شد و به‌سمت میامی پرواز کرد. پس از شروع این پرواز که طبق محاسبات باید ۷۴ دقیقه طول بکشد، بروس توانست هواپیما را به ارتفاع «۱۱ هزار پا» برساند. شخص خلبان قبل از صعود به این ارتفاع، ابرهای بزرگ متعددی را پشت سر گذاشته بود و حالا به‌ناچار باید یک ابر عظیم‌الجثه را در ارتفاع ۱۱ هزار پایی از زمین رد می‌کرد. هواپیما وارد این ابر شد؛ طبق گزارش‌های بروس گرنن، این ابر به‌شدت تاریک بوده و هر چند وقت یک‌بار با جرقه‌های نورانی، داخلش کاملا روشن می‌شده است. شباهت فضای داخل ابر به یک لوله یک و نیم کیلومتری که دیواره‌های آن به‌صورت پادساعت‌گرد در حرکت بودند، از مهم‌ترین نکات صحبت‌های گرنن است. می توانید ارزان ترین بلیط هواپیما ارزان لحظه آخری را در آس چارتر تهیه کنید و سفر خود را با ما تجربه کنید.

راز مثلث برمودا چیست؟

پس از عبور از این ابر ترسناک، گرنن در پایان به‌یک نقطه‌ کاملا روشن از ابر مورد بحث رسید و با خروج از آن، سریعا به برج مراقبت اطلاع داد. برج مراقبت در پاسخ، نتوانست مختصات جغرافیایی هواپیمای بروس گرنن را پیدا کند (که احتمالا در تماس با میدان‌های الکتریکی برای مدتی از مدار خارج شده بوده) اما لحظاتی بعد، طبق گزارش برج مراقبت، حضور هواپیمای گرنن در آسمان میامی تایید شد. پروازی که قرار بود ۷۴ دقیقه طول بکشد، پس از ورود گرنن به آن ابر تاریک، در تنها ۴۷ دقیقه به سرانجام می‌رسد. آیا آن ابر که در مثلث برمودا واقع شده بود، یک «کرم‌چاله» محسوب می‌شود؟ کرم‌چاله ماهیتی فیزیکی است که در فضا/زمان میان‌بر می‌زند و به‌انتقال اجسام سرعت می‌بخشد. گرنن پیرامون این موضوع سه کتاب مختلف را تالیف کرده است!

راز مثلث برمودا چیست؟

گمشدگان مثلث برمودا

مهم‌ترین نکته‌ای که مثلث برمودا را به یک افسانه ترسناک و مرموز تبدیل کرد، موضوع گم‌شدن اشخاص در دل آب‌ها و آسمانِ این سه‌گوشِ پر رمز و راز بود. ناپدید شدن تمام و کمال اسکادران شماره ۱۹ نیروی هوایی آمریکا در سال ۱۹۴۵، ناپدید شدن بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در طول ۱۰۰ سال گذشته، ناپدید شدن هواپیمای ستاره آریل در تاریخ ۱۷ ژانویه ۱۹۴۹، ناپدید شدن تانکر حمل گوگرد کوئین در سال ۱۹۶۳، ناپدید شدن کشتی عظیم سایکلاپس و هر ۳۰۶ خدمه‌اش در سال ۱۹۱۸، ناپدید شدن کشتی‌های پروتئوس و نرئوس همراه با تمامی خدمه‌هایشان هردو در سال ۱۹۴۱؛ همگی از جمله موارد و حوادثی هستند که به مثلث برمودا نسبت داده‌ شده‌اند.

گفتنی است که اکثر این اتفاقات با دلایل منطقی اعم از اختلال فنی یا خطای انسان شخص خلبان یا ملوان رخ داده است و دلایل ماورای طبیعت ناشی از مثلث برمودا را نمی‌توان به اکثر این موارد نسبت داد.

مثلث برمودا

مثلث برمودا را روی هیچ نقشه‌ای ترسیم نکرده‌اند

برمودا یک گروه جزیره است و تحت حکمرانی دولت بریتانیا می‌باشد. 138 جزیره دارد و در اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. نزدیک‌ترین قاره به مثلث برمودا، آمریکای شمالی است و مردم می‌گویند که این مثلث از جزایر برمودا شروع شده، از میامی می‌گذرد و در جزیره پورتوریکو به پایان می‌رسد. این مثلث قسمت بسیار بزرگی از اقیانوس اطلس را تشکیل می‌دهد اما روی هیچ‌کدام از نقشه‌های چاپی زمین مشخص نشده است زیرا آن را به‌طور رسمی به‌عنوان ناحیه‌ای از اقیانوس اطلس نپذیرفته‌اند. شاید دلیل دیگر نیاوردنش در نقشه‌ها این باشد که کسی نمی‌داند واقعاً محدوده و بزرگی آن چقدر است ولی تخمین زده می‌شود که حداقل 1295000 کیلومترمربع باشد. در مورد این مثلث نظریه ها و داستانهای متفاوتی بیان شده که خواندن آنها خالی از لطف نیست و این داستانها بسیار سرگرم کننده و عجیب است که به بیشتر زبانها ترجمه شده و کنابهای زیادی در مورد آن نوشته شده و حتی مقالات زیادی در مجلات شما می توانید پیدا کنید.

راز مثلث برمودا چیست؟

چرا آنجا همه‌چیز ناپدید می‌شود

یکی از رمز و رازهایی که درباره مثلث برمودا وجود دارد این است که هرگاه گزارش می‌شود که یک هواپیما، کشتی یا هر نوع وسیله نقلیه درون مثلث یا اطراف آن گمشده است، ناجیان و جستجوکنندگان نمی‌توانند هیچ اثری از وسیله سقوط کرده یا غرق‌ شده پیدا کنند. توضیح علمی‌اش را این‌گونه می‌دهند که مثلث برمودا روی مسیر یک جریان بسیار تند آب گرم اقیانوسی به نام گُلف اِستریم قرار گرفته است. گلف استریم از خلیج مکزیک به‌ سوی ایسلند و بخش‌هایی از غرب اروپا جریان می‌یابد. دانشمندان می‌گویند که قطعات و خرده‌های وسیله‌ها همراه با جریان گلف استریم حرکت می‌کنند و سرتاسر اقیانوس اطلس شمالی پراکنده می‌شوند. آس چارتر ارائه کننده بلیط چارتری و بلیط ارزان هواپیما انتخابی مناسب برای سفر شما می باشد.

مثلث برمودا

شمار مرگ‌ و میر و حوادث ناگوار در مثلث مرگ

هنگامی‌که یک مکان رازآلود عنوان «مثلث شیطان» را از آن خود می‌کند انسان کنجکاو می‌شود و می‌خواهد بداند واقعاً چند نفر به دستان این ابلیس مثلثی شکل مرده و ناپدید شده‌اند. هیچ عدد دقیقی اعلام نشده است، اما با در نظر گرفتن ستوان چارلز تیلور و افراد حاضر در پنج بمب‌افکن همراه او بعلاوه هواپیمای نجاتی که به دنبال آن‌ها بود، حداقل با اطمینان و به طور رسمی می‌توانیم بگوییم که شش هواپیما و 27 نفر طعمه آن شده‌اند. بر اساس برخی از گزارش‌ها طی سده اخیر حداقل 50 کشتی و 20 هواپیما در مثلث برمودا گم شده و تاکنون هزار تا بیش از دو هزار نفر کشته شده‌اند.

راز مثلث برمودا چیست؟

قطب‌نما و مثلث

نخستین عملکرد عجیب‌ و غریب قطب‌نماها در مثلث برمودا برای کریستف کلمب مشهور اتفاق افتاد. او در اسنادش اعلام کرده است که قطب‌نما در مثلث برمودا جهت‌های عجیبی را نشان می‌داده است. حتی گفته است که چیزی شبیه به یک توپ آتشین در آسمان این منطقه دیده است. بیشتر کسانی که درون مثلث برمودا می‌روند یا به آن نزدیک می‌شوند می‌گویند قطب‌نمایشان در این منطقه درست کار نمی‌کند یا خراب می‌شود. بر اساس یکی از توضیحات علمی‌ ارائه‌ شده، این ناحیه از اقیانوس اطلس یکی از دو مکان کره زمین است که در آن دو راستای شمال مغناطیسی و شمال واقعی (جغرافیایی) زمین یکی می‌شوند. دیگر مکان هم‌راستایی این دو شمال در مثلث برمودای اقیانوس آرام، نزدیک به کشور ژاپن است که به آن لقب دریای شیطان را داده‌اند. با خرید بلیط هواپیما ارزان چارتری از آژانس آس چارتر می توانید به راحتی سفر کنید.

راز مثلث برمودا چیست؟

مِه و سفر در زمان

شاید الآن با خودتان فکر کنید که سفر در زمان در میان تمام نظریه‌های مربوط به مثلث برمودا از همه نامعقول‌تر است. خب تا وقتی 4 نکته دیگر این متن را نخوانده‌اید خیلی هم نباید از این فکرتان مطمئن باشید. اما جدای از شوخی، سفر در زمان دیگر خیلی عجیب است. ولی شاید واقعاً به همین خاطر است که افراد و کشتی‌ها و هواپیماها بدون بر جای گذاشتن هیچ اثری ناپدید می‌شوند. توضیح دقیق‌تری که در این مورد می‌دهند این است که مِهی که در مثلث برمودا ظاهر می‌شود یک مه الکتریکی است و هر چیزی با آن تماس برقرار کند تلپورت می‌شود. نویسنده بروس جموس تجربه‌اش در مورد این مه و مثلث برمودا را در کتابی با عنوان ورای مثلث برمودا شرح داده است.

راز مثلث برمودا چیست؟

اوتِک AUTEC

این واژه مخفف عبارت «مرکز ارزیابی و آزمایش زیردریایی در اقیانوس اطلس» می‌باشد که از مراکز وابسته به ناوگان ایالات‌متحده است و به‌طور رسمی در کشور باهاما فعالیت می‌کند. البته نظریه دخالت داشتن اوتک در مثلث برمودا جزء نظریه‌های توطئه به شمار می‌رود و شبیه به داستان‌های منطقه 51 دولت آمریکاست. نظریه‌های توطئه بسیار سرگرم‌کننده و جالب هستند و نام این نظریه توطئه را هم منطقه زیرآبی 51 گذاشته‌اند. داستان نظریه از این‌ قرار است که دولت آمریکا با گونه‌های فرازمینی همدست شده و در منطقه مثلث برمودا زیر اقیانوس آزمایش‌هایی انجام می‌دهد. اگر این حرف واقعاً درست باشد، همه معماهای مثلث برمودا یکجا حل می‌شوند. آژانس آس چارتر یکی از بهترین ارائه کننده بلیط هواپیما چارتر می باشد که با خرید بلیط چارتر از آن می توانید مطمئن سفر کنید.

مثلث برمودا

نظریه آتلانتیس

حالا که بحث همکاری فضایی‌ها و دولت آمریکا برای انجام دادن کارهای عجیب‌ و غریب زیر دریا را پیش کشیدیم، بگذارید پا را از این هم فراتر بگذاریم و به شهر آتلانتیس فکر کنیم. وقتی کسی می‌خواهد یک افسانه را با یک افسانه دیگر توضیح دهد، دیگر باورش واقعاً سخت می‌شود، اما بگذارید زیاده‌ روی‌ کنیم. بر اساس یک نظریه، شهر آتلانتیس را مثلث برمودا بلعیده است و به همین دلیل بود که این شهر ناپدید شد. نظریه دیگری می‌گوید که علت از کار افتادن قطب‌نماها و وسایل مکانیکی در منطقه مثلث برمودا سلول‌های برق و کریستال‌های انرژی شهر آتلانتیس هستند. یک نظریه دیگر نیز هست که جاده سنگی زیرآبی بیمینی رود (نزدیک باهاما) را به این داستان‌ها مرتبط می‌سازد.

منبع : INDEPENDENT     YOUTUBE      ZOOMIT       SCIENCEALERT

date_range جمعه 21 خرداد 1400 remove_red_eye 3497 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
09300091160
پرواز خارجی
09300091160
09300091160
اتوبوس
09300091160
09300091160
تور داخلی
09300091160
09300091160
تور خارجی
09300091160
09300091160
بیمه مسافرتی
09300091160
09300091160
ویزا
09300091160
09300091160
ثبت نظر
chat 0