{{ctrl.notification}}

جنگل جیغ مشهد کجاست؟

جنگل جیغ مشهد کجاست؟

مشهد یکی از کلانشهر های بزرگ می باشد  که دارای  مکان های گردشگری بسیار زیادی است از جمله این مکان ها می توان به جنگل جیغ مشهد یک مکان عجیب اشاره نمود که در ادامه به توضیح ان خواهیم پرداخت، شما می توانید برای بازدید از این جنگل جادویی،  بلیط چارتری کرمانشاه مشهد را بگیرید و سفر کنید، پس با ما همراه باشید.

درباره ی جنگل جیغ مشهد

این جنگل در استان خراسان رضوی و در مسیر نزدیک به مشهد واقع شده است. جنگل جیغ در روستایی به نام سربرج (طرقبه) قرار دارد که بعضی ها به این جنگل، (جنگل سربرج)  هم می گویند. همچنین در این منطقه درختانی چون میوه گیلاس، گردو، سیب و چنار های سر به فلک کشیده قرار دارد و در اطراف رودخانه حیواناتی مثل گرگ، روباه، پرندگانی چون عقاب و قرقی دارد.

 

چرا اسم این جنگل (جیغ) نام گذاری شده است؟

در هنگام روز این جنگل مانند دیگر جنگل ها کاملا زیبا و طبیعی  است اما اهالی این منطقه می گویند هنگام شب صدای جیغ زنی در این جنگل می پیچد، برخی از افراد محلی هم می گویند صدای همهمه جیرجیرک ها در شب باعث می شود تا مانند صدای جیغ شنیده بشود به طور کلی برای این جنگل نظریه های مختلفی وجود دارد که یکی از ترسناک ترین ان ها صدای اجنه می باشد اما با این حال این جنگل گردشگران زیادی را به خودش جلب کرده است و با همین حال به جنگل جیغ می روند. کسانی که عاشق ترس و هیجان هستند از جنگل جیغ مشهد بسیار پیشنهاد می کنند. شما هم اگر میخواهید به  جنگل جیغ بروید کافی است در اولین فرصت بلیط ارزان چارتری چابهار مشهد بگیرید و سفر هیجان انگیز خود را شروع کنید.

جنگل جیغ پیاده روی زیادی ندارد اگر همراه خود فرد مسنی دارید می توانید به راحتی پیاده روی کنید و از مناظر لذت ببرید.

البته این را هم بدانید که در سر برج رودخانه ای باهمین نام قرار دارد که می توانید از ان به عنوان یک مکان گردشگری استفاده کنید و ساعات خوشی رابگذرانید. در زمان های گذشته این رودخانه بسیار پراب بوده است اما متاسفانه  سال های زیادی خشک مانده است، در سال 1390 رودخانه سربرج به حالت اول خودش بازگشت و مجدد پر اب شد.

صداهایی که از جنگل جیغ می اید می گویند ملخ هایی است که به جنگل هجوم می اورند و شب ها به درختان پناه می برند.

طبق گفته ها صداها هیچ شباهتی به جیرجیرک یا شاخ و برگ درختان ندارد زیرا شاخه ها و برگ های درختان اصلا تکان نمی خورد.

 

راز جنگل جیغ چیست؟

اهالی این روستا ان اوایل توجهی به صدا نداشتند ولی بعد کم کم دهیار روستای سربرج تصمیم گرفت تا موضوع را دنبال کند و ببیند منشا این صدا از چیست؟ بعد از مدتی که موضوع را پیگیری کردند، علت ان را وجود جیرجیرک که در زبان محلی به ان (کز) یا (چز) می گفتند دانست. سال هایی که باران فراوان می بارد و رودخانه سربرج خشک نمی شود، این جیرجیرک ها به روستا امده و تولید صدا می کردند.

تعداد این جیرجیرک ها که زیاد است بر روی هر درخت چیزی حدود 300 عدد است که صدای دسته جمعی ان ها باعث می شود صدای جیغ به نظر برسد. مدت زنده ماندن این جیرجیرک ها 40 روز است و بعد از بین می روند.

جنگل جیغ مشهد

آیا می توانیم به جنگل جیغ برویم؟

جنگل جیغ در دسترس است و شما می توانید از ان بازدید نمایید اما پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید به جنگل بروید همراه با دوستانتان یا خانواده بروید اما توجه داشته باشید که این صداها کاملا واقعی است و به گوش می رسد پس دو نکته مهم را به یاد داشته باشید که کودک هنگام سفر به جنگل جیغ نبرید و سمت عصر که هوا رو به تاریکی می رود را انتخاب نکنید. شما می توانید از سایت اس چارتر در کمتر از سه دقیقه بلیط چارتری هواپیما تهیه نمایید.

 

اقامت در جنگل جیغ به چه صورت است؟

اگر می خواهید اقامت در روستای سربرج داشته باشید می توانید از خانه های روستایی اقامت بگیرید. یکی از روش های دیگری که می توانید از ان استفاده نمایید استفاده از کمپ است که این گزینه در جنگل با ان صداهای عجیب و غریب کمی جرات می خواهد شما می توانید برای ماندن از کیسه خواب، وسایل گرمایشی،  دیگر وسایلی که فکر می کنید لازم است را تهیه نمایید البته این را هم بدانید که شب های جنگل جیغ مشهد بسیار سرد است.

 

چه زمانی به جنگل جیغ برویم؟

به دلیل قرار داشتن روستای سربرج در منطقه ییلاقی دمای هوا در این منطقه سردتر از مشهد می باشد، پیشنهاد می کنیم فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید زیرا در این فصل ها درختان پوشیده از رنگ سبز هستند و بسیار دل پذیر است. همچنین به هیچ عنوان فصل زمستان و پاییز را انتخاب نکنید زیرا ممکن است بارش برف یا باران سنگین رخ بدهد.

جنگل جیغ مشهد

چه مکان های دیگری در نزدیکی جنگل جیغ مشهد قرار دارد؟

از مکان هایی که نزدیک جنگل جیغ است و می توان به ان اشاره نمود: روستای سربرج، روستای تجر، غار مغان می باشد.

 

چطور به جنگل جیغ برویم؟

اگر از شهر دیگری می خواهید به مشهد سفر کنید ابتدا خرید بلیط چارتری از سایت اس چارتر انجام بدهید و سپس به طرقبه (روستای سربرج)  بروید. مسیر جنگل جیغ از مشهد تا طرقبه چیزی حدود 45 دقیقه است.

آدرس: مشهد، طرقبه، روستای سربرج

 

date_range سه شنبه 13 مهر 1400 remove_red_eye 217 بازدید favorite_border 0 chat 0
شیراز به مشهد چارتر ارزان مشهد بلیط هواپیما کابل مشهد بلیط هواپیما چارتر چابهار مشهد بلیط هواپیما چارتر لار مشهد بلیط هواپیما چارتر زابل مشهد بلیط چارتری بوشهر مشهد بلیط چارتری نجف مشهد بلیط هواپیما آبادان مشهد چارتری مشهد بلیط هواپیما چارتری تهران مشهد بلیط هواپیما تهران مشهد بلیط هواپیما چارتری اردبیل مشهد بلیط هواپیما مشهد بلیط هواپیما بندرعباس مشهد بلیط چارتری بغداد مشهد بلیط چارتری دوحه مشهد بلیط چارتری دبی مشهد بلیط چارتری استانبول مشهد بلیط هواپیما استانبول مشهد بلیط هواپیما نجف مشهد بلیط هواپیما تبریز مشهد بلیط چارتری اردبیل مشهد بلیط هواپیما اردبیل مشهد بلیط هواپیما اهواز مشهد بلیط هواپیما ابادان مشهد بلیط هواپیما اصفهان مشهد بلیط چارتری اصفهان مشهد بلیط هواپیما ساری مشهد بلیط چارتری ساری مشهد بلیط چارتری رشت مشهد بلیط چارتر هواپیما رشت مشهد خرید بلیط چارتری اصفهان مشهد بلیط چارتر هواپیما قشم مشهد خرید بلیط چارتری تهران مشهد بلیط هواپیما شیراز مشهد بلیط ارزان چارتری تهران مشهد بلیط چارتر ارزان مشهد خرید بلیط چارتر مشهد خرید چارتر مشهد بلیط چارتر مشهد خرید بلیط چارتری مشهد بلیط هواپیما مسقط مشهد بلیط چارتری گرگان مشهد بلیط چارتری هواپیما گرگان مشهد بلیط چارتر تبریز مشهد بلیط چارتری کرمان مشهد بلیط چارتری چابهار مشهد بلیط چارتری کیش مشهد بلیط هواپیما چارتری کیش مشهد بلیط چارتری ابادان مشهد بلیط چارتری هواپیما یزد مشهد بلیط چارتر تهران مشهد بلیط چارتری بندرعباس مشهد بلیط چارتری عسلویه مشهد بلیط چارتری اهواز مشهد بلیط چارتری تهران مشهد بلیط چارتری شیراز مشهد بلیط چارتری هواپیما شیراز مشهد بلیط چارتری هواپیما مشهد بلیط چارتر عسلویه مشهد بلیط چارتر کیش مشهد بلیط چارتر قشم مشهد بلیط چارتر یزد مشهد بلیط چارتری مشهد بلیط شیراز مشهد خرید بلیط چارتری شیراز مشهد بلیط ارزان شیراز مشهد بلیط ارزان چارتری اصفهان مشهد بلیط ارزان چارتری شیراز مشهد خرید بلیط لحظه آخری مشهد همدان به مشهد بیرجند به مشهد پرواز رامسر به مشهد بلیط هواپیما دبی مشهد بلیط هواپیما بوشهر مشهد بلیط هواپیما چابهار مشهد بلیط چارتر کرمانشاه مشهد بلیط هواپیما کیش مشهد پرواز نوشهر به مشهد بلیط هواپیما زاهدان مشهد بلیط چارتر زاهدان مشهد بلیط هواپیما کاشان مشهد تهران به مشهد اصفهان به مشهد
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09300091160
05138516996-8
پرواز خارجی
09300091160
05138516996-8
اتوبوس
09300091160
05138516996-8
هتل داخلی
09300091160
05138516996-8
هتل خارجی
09300091160
05138516996-8
تور داخلی
09300091160
05138516996-8
تور خارجی
09300091160
05138516996-8
بیمه مسافرتی
09300091160
05138516996-8
ویزا
09300091160
05138516996-8
ثبت نظر
chat 0